Saeimas deputāti lūgs uz laiku apturēt LM dzimumlīdztiesības plānu, Mixnews.lv

Saeimas deputāti lūgs uz laiku apturēt LM dzimumlīdztiesības plānu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. februārī plkst. 10:21

Ar 36 Saeimas deputātu parakstītu vēstuli atkārtoti lūgs uz laiku apturēt Labklājības ministrijas (LM) dzimumlīdztiesības plāna 2012.–2014.gadam pasākumus, jo izrādās, ka Latvija ir kā izmēģinājumu poligons šādai pieejai bērnu izglītošanā, aģentūru BNS informēja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētājas biedre Vineta Poriņa (VL-TB/LNNK).

Šoreiz komisijas deputāti ir ne vien parakstījušies zem lūguma apturēt plānu, bet arī izveidojuši detalizētu pielikumu, kurā analizēta ideoloģija par dizmumlīdztiesisku bērnu audzināšanu, kā arī par to, vai citas valstis šadu pieeju akceptē.

"Kā izrādās mēs esam tāds kā izmēģinājumu poligons, jo pašas ziemeļvalstis ļoti skeptiski izturoties pret šādu literatūru un šādu pieeju. Tā kā ir arī daudz jaunu faktu deputātiem un arī protams ministru prezidentam un pārējiem adresātiem," paskaidroja Poriņa.

Vēstule adresēta Ministru prezidentam Valdim Dombrovskim ("Vienotība"), izglītības un zinātnes ministram Robertam Ķīlim ("Reformu partija"), labklājības ministrei Ilzei Viņķelei ("Vienotība"), veselības ministrei Ingrīdai Circenei ("Vienotība") un tiesībsargam Jurim Jansonam un tiks izsūtīta piektdien.

Atgādinām, plāns sabiedrības un deputātu uzmanību pievērsis, kad tā ietvaros tika prezentētas grāmatas "Diena, kad Kārlis bija Karlīna" un "Diena, kad Rūta bija Rihards", kas tika tulkotas no dāņu valodas un izdotas ar Ziemeļu Ministru padomes atbalstu. Pret grāmatām kā bērnu identitāti graujošām protestēja vairākas nevalstiskās organizācijas ar kristīgu ievirzi, pieprasot arī labklājības ministres Ilzes Viņķeles demisiju.

Poriņa paskaidroja, ka šī atkārtotā vēstule ir turpinājums pērn oktobrī komisijas sēdē pieņemtajam vienbalsīgajam lēmumam un komisijas deputātu pirmajai vēstulei ar lūgumu valsts augstākas amatpersonas plānu apturēt, līdz to izvērtēs speciālisti. Valdība situāciju vērtēja kopā ar atbildīgo ministriju paskaidrojumiem un šo lūgumu noraidīja, norādot, ka plāna apturēšanai nav pamata.

Vēstuli parakstījuši visi komisijas locekli, izņemot priekšsēdētāju Inu Druvieti ("Vienotība"), kā arī gūts citu deputātu atbalsts dzimumlīdztiesības plāna apturēšanai. Kopumā parakstījušies vairāk kā trešdaļa Saeimas deputātu jeb 36 parlamentārieši.

Jāpiebilst, LM dzimumlīdztiesības pasākumu plānā 2012.–2014.gadam ir četri virzieni – dzimumu lomu un stereotipu samazināšana, sieviešu un vīriešu veselīga un videi draudzīga dzīvesveida veicināšana, sieviešu un vīriešu ekonomiskās neatkarības un vienlīdzīgu iespēju veicināšana darba tirgū, kā arī dzimumu līdztiesības politikas uzraudzība un novērtēšana.

Foto: mixnews.lv

Komentāri