Aptauja: Vairums iedzīvotāju atbalsta ieceri par tautas vēlētu prezidentu, Mixnews.lv

Aptauja: Vairums iedzīvotāju atbalsta ieceri par tautas vēlētu prezidentu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. februārī plkst. 12:27

Ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu Latvijā atbalstītu trīs ceturtdaļas Latvijas iedzīvotāju, liecina pēc "LNT" pasūtījuma veiktā pētījuma rezultāti.

Noskaidrojot iedzīvotāju viedokli par šādu ideju, atklājies, ka ideju par tautas vēlētu Valsts prezidentu atbalstītu 77% iedzīvotāju. Vairāk nekā puse no idejas atbalstītājiem jeb 51% uzskata, ka Latvijā noteikti jābūt tautas vēlētam prezidentam, bet 26% sliecas atbalstīt šādu nostāju.

Pretējās domās ir 18% ekonomiski aktīvo iedzīvotāju, no tiem 6% uzskata, ka Latvijā noteikti nav nepieciešams tautas vēlēts Valsts prezidents, un 12% uzskata, ka drīzāk tāds nav vajadzīgs. Tikmēr konkrētas atbildes uz šo jautājumu nebija 5% aptaujāto.

Biežāk ideju par tautas ievēlētu valsts prezidentu atbalstījuši nepilsoņi, cittautieši, cilvēki ar pamatizglītību, kā arī cilvēki ar zemiem personīgajiem ienākumiem, kas nepārsniedz 100 latus.

Aptauja veikta laikā no 22. līdz 24.janvārim, aptaujājot 650 ekonomiski aktīvos iedzīvotājus vecumā no 18 līdz 55 gadiem.

Foto: articles.com

Komentāri