IZM ierosina pārbaudi par Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpu nomu , Mixnews.lv

IZM ierosina pārbaudi par Bulduru Dārzkopības vidusskolas telpu nomu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. februārī plkst. 17:06

Saistībā ar VSIA "Bulduru Dārzkopības vidusskola" un SIA "Rauzas kompānija" konfliktu par nekustamo telpu nomu ir ierosināta dienesta pārbaude, ziņo LETA.

Kā informēja Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) Politikas iniciatīvu un attīstības departamentā, strīdā skolai par piederošo nedzīvojamo telpu Jūrmalā, Viestura ielā 6, nomas tiesībām ir iesaistītas trīs komercsabiedrības un situācijas atrisināšana iespējama, vai nu vienojoties, vai tiesas ceļā.

Lai kopīgi lemtu, kāds būtu iespējamais situācijas risinājums un mēģinātu palīdzēt noregulēt konfliktsituāciju, 28.janvārī ministrija visas strīdā iesaistītās puses aicināja uz tikšanos. Ņemot vērā SIA "Rauzas kompānija" izteikto lūgumu, ministrija lūdza skolai rast iespēju vēl vismaz uz četriem mēnešiem iznomāt telpas šai kompānijai.

IZM norāda, ka šāds ierosinājums tika izteikts, jo skolas pārstāvji tikšanās laikā informēja, ka ar SIA "EL Studija" noslēgtais līgums par telpu nomu un tajā ietvertās līguma spēkā stāšanās atrunas šādu iespēju pieļauj. Tikšanās laikā Bulduru Dārzkopības vidusskolas direktors Aivars Griķis šādam situācijas risinājumam neesot iebildis, taču līgums ar "Rauzas kompāniju" netika noslēgts, skaidro ministrijā.

Tālāk strīds starp komersantiem risināms normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā. IZM atbilstoši likumam "Par valsts un pašvaldības kapitāla daļām un kapitālsabiedrībām" ir uzdevusi Griķim 2013.gada 7.februārī sasaukt dalībnieku ārkārtas sapulci un izskatīt jautājumu par skolas valdes rīcību attiecībā uz jautājumu par telpu iznomāšanu SIA "Rauzas kompānija".

Atgādinām, ka ražošanas un dizaina uzņēmums SIA "EL Studija" lūdza Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Valsts kontroli izvērtēt IZM iespējamos likuma pārkāpumus un atsevišķu augsta līmeņa amatpersonu iespējamo personisko ieinteresētību Bulduru Dārzkopības vidusskolas nekustamā īpašuma iznomāšanas darījuma turpināšanā.

Bulduru Dārzkopības vidusskolas atklātā iepirkumu konkursa uzvarētāju "EL Studiju" neielaiž ražošanas telpās, par kuru īri kompānija jau 2012.gada 28.decembrī ir noslēgusi līgumu ar Bulduru Dārzkopības vidusskolu. Tā vietā uzņēmums SIA "Rauzas kompānija", kuram nomas līguma termiņš ar mācību iestādi jau beidzies un kurš izsludinātajā konkursā nepiedalījās, pretendē uz līguma pagarinājumu ārpus konkursa, turklāt ražošanas telpas neatstāj.

Foto: izm.izm.gov.lv, mixnews.lv

Komentāri