CVK: Deklarētās dzīvesvietas dēļ 18% iedzīvotāju var būt sarežģīti piedalīties vēlēšanās, Mixnews.lv

CVK: Deklarētās dzīvesvietas dēļ 18% iedzīvotāju var būt sarežģīti piedalīties vēlēšanās

фото

Sabiedrība | 2013. gada 1. februārī plkst. 19:15

Savā deklarētajā dzīvesvietā nedzīvo 18 procenti pilsoņu, kas varētu sarežģīt šo vēlētāju iespējas piedalīties pašvaldību vēlēšanās, aģentūru BNS informēja Centrālā vēlēšanu komisijā (CVK).

Pašvaldību vēlēšanas notiks 1.jūnijā.

Pašvaldību vēlēšanās balsstiesīgais drīkst vēlēt tajā pašvaldībā, kurā viņam ir reģistrēta dzīvesvieta 90 dienu pirms vēlēšanu dienas, vai tajā pašvaldībā, kurā vēlētājam pieder likumā noteiktā kārtībā reģistrēts nekustamais īpašums.

Lai iepazīstinātu ar vēlētāju reģistrācijas nosacījumiem pašvaldību vēlēšanās un mudinātu vēlētājus apsvērt nepieciešamību savlaicīgi ‒ līdz 3.martam ‒ deklarēt faktisko dzīvesvietu, CVK otrdien rīkos preses konferenci.

CVK pārstāve Kristīne Bērziņa paskaidroja, ka atšķirībā no Saeimas vēlēšanām un tautas nobalsošanas pašvaldību vēlēšanās vēlētāju uzskaitei lieto iepriekš sagatavotus vēlētāju sarakstus. Vēlētāju saraksti tiek veidoti, sadarbojoties CVK, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei (PMLP), pašvaldībām un vēlētājiem.

Sākotnēji visi balsstiesīgie pilsoņi tiks iekļauti tā vēlēšanu iecirkņa sarakstā, kas atbildīs ierakstam par viņu deklarēto dzīvesvietu PMLP Iedzīvotāju reģistrā šā gada 3.martā. Izmantot iespēju vēlēt pašvaldībā pēc nekustamā īpašuma piederības, būs iespējams, līdz 7.maijam nomainot sākotnēji reģistrēto vēlēšanu iecirkni.

Preses konferencē 5.februārī piedalīsies CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars un PMLP Iedzīvotāju reģistra departamenta direktors Uldis Apsītis. Preses konference notiks Smilšu ielā 4.

Foto: no vietnes lvportals.lv

Komentāri