Loterijās visbiežāk piedāvā laimēt automašīnu, ceļojumu, viedtālruni vai planšetdatoru, Mixnews.lv

Loterijās visbiežāk piedāvā laimēt automašīnu, ceļojumu, viedtālruni vai planšetdatoru

фото

Sabiedrība | 2013. gada 3. februārī plkst. 10:32

Pērn loteriju laimestos tika piedāvātas balvas 1,358 miljonu latu apmērā, kas ir par 44,7% vairāk nekā 2011.gadā, aģentūrai BNS pavēstīja Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcijas priekšniece Signe Birne.

Kopumā pērn tika izsniegtas 243 preču un pakalpojumu loterijas atļaujas, kuru laimesti pārsniedza 500 latu, un 582 preču un pakalpojumu loteriju apstiprinājumi, kuru laimesti nepārsniedza 500 latu. Birne atzina, ka pērn vairāk nekā 30 loterijās kopējais laimestu fonds būtiski pārsniedza 10 tūkstošus latu.

Inspekcijas priekšniece norādīja, ka lielākos laimestu fondus likuma darbības vēsturē piedāvāja uzņēmumi "Coca Cola" un "Latvija Statoil". Savukārt lielākie preču un pakalpojumu loteriju organizētāji bija "Preses apvienība" ar "Narvesen" momentloteriju, "Latfood", "Drogas", kā arī gandrīz visi tirdzniecības centri, kredītiestādes, apdrošināšanas kompānijas un preses izdevēji.

Apkopotie dati liecina, ka visvairāk izplatītais laimests pērn bija automašīna, ceļojums un jaunākās tehnoloģijas – jaunākie viedtālruņi, planšetdatori, kā arī velosipēdi, kurus varēja laimēt vasarā. Inspekcijā arī uzsvēra, ka pagājušais gads loteriju jomā bija atšķirīgs ar to, ka laimestos tika piedāvātas patiesi vērtīgas balvas, kā arī tādas, kurās laimesti bija mazāki, bet bija ļoti daudz laimestu vienību.

Pērn arī palielinājies vidējais vienas loterijas laimestu fonds – 12 mēnešos tā apmērs bija 6324 lati, savukārt 2011.gadā šis rādītājs bija 3936 lati.

Birne arī pastāstīja, ka komersanti, kuri organizē preču loterijas ar laimestu fondu, kas ir lielāks par 500 latiem, no piedāvātā laimestu fonda maksā valsts nodevu, ko atbilstoši Preču un pakalpojumu loteriju likuma nosacījumiem ieskaita Nacionālās bibliotēkas celtniecības fondā. Pērn Nacionālās bibliotēkas celtniecības fondā no valsts nodevas ieskaitīti 274,44 tūkstoši latu.

Izložu un azartspēļu uzraudzības inspekcija darbu sāka 1998.gadā un realizē valsts politiku izložu un azartspēļu organizēšanā. Iestādes galvenie uzdevumi ir nodrošināt, lai azartspēles patērētājiem ir drošas, azartspēļu un loteriju organizētāji atbilst likumā noteiktajām prasībām, kā arī nodrošināt azartspēļu un loteriju kontroli un uzraudzību, lai tās tiktu organizētas tikai atbilstoši valsts normatīvo aktu prasībām, un nodrošināt patērētāju interešu aizsardzību un veidot ieguldījumu, lai samazinātu iespējamo sociālo risku, kas saistīts ar azartspēlēm.

Foto: no vietnes hightechnology-center.blogspot.com

Komentāri