Bērnu slimnīcā no atsevišķām onkoloģiskām slimībām izdodas izārstēt 80–95% pacientu, Mixnews.lv

Bērnu slimnīcā no atsevišķām onkoloģiskām slimībām izdodas izārstēt 80–95% pacientu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 4. februārī plkst. 14:49

Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā (BKUS) no atsevišķām onkoloģiskām slimībām izārstēto skaits sasniedz 80–95%, kas ir tuvs pasaules labāko klīniku darba rezultātiem, ziņo BNS.

BKUS pārstāvji norāda, ka šie veiksmīgie rezultāti sasniegti Akūtas limfobalstu leikēmijas, ne-Hodžkina limfomas un Hodžkima limfomas ārstēšanā. Mediķi arī norādīja, ka tas var notikt, jo valsts bērniem apmaksā mūsdienīgu ārstēšanās protokolu lietošanu, kā arī slimnīcā stādā ļoti profesionāli ārsti.

Saskaņā ar BUKS apkopoto informāciju Latvijā ar onkoloģiskām slimībām ik gadu saslimst 50–70 bērnu. Savukārt BUKS hematoonkoloģijas nodaļā ik gadu ārstējas 500 līdz 700 bērnu.

Pagajušā gada oktobrī Bērnu slimnīcas fonds kopā ar sadarbības partneriem sāka labdarības akciju, lai rekonstruētu bērnu slimnīcas onkoloģijas nodaļas telpas, jo pašlaik bērni ārstējas novecojušās telpās. Šīs akcijas laikā saziedoti kopumā 114 tūkstoši latu.

Kopumā BUKS onkoloģijas nodaļas rekonstrukcijai nepieciešami aptuveni 700 tūkstoši latu. Ziedojumu vākšana turpināsies līdz brīdim, kad tiks savākta nepieciešamā summa.

foto: rsu.lv

Komentāri