Zemnieki protestos izmantos gan kori, gan helikopteru, Mixnews.lv

Zemnieki protestos izmantos gan kori, gan helikopteru

фото

Sabiedrība | 2013. gada 4. februārī plkst. 14:55

Lai pievērstu sabiedrības un politiķu uzmanību Baltijas valstu zemnieku diskriminējošai situācijai saistībā ar nevienlīdzīgajiem tiešmaksājumiem, ceturtdien, 7.februārī, pie Eiropas Parlamenta ēkas Briselē Šūmana laukumā notiks Baltijas lauksaimnieku protesta mītiņš, ziņo "Nozare.lv".

Kā informēja Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas (LLKA) pārstāve Sabīne Puķe, plānots, ka mītiņā piedalīsies apmēram 100 cilvēki, vienlīdz lielā skaitā no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas, savukārt Latvijas delegācija uz pārējo fona izcelsies ar zemnieku kori.

"Šī protesta akcija no iepriekšējām atšķirsies ar to, ka esam organizējuši kori, kurš laukumā dziedās visu mītiņa laiku no 14:00 līdz 17:00. Korī sapulcējušies cilvēki, kuri jau dzied savu novadu koros, savukārt diriģents būs Gints Ceplenieks," sacīja Puķe.

фото

Baltijas fermeru protesta akcija Briselē

Viņa arī norādīja, ka kora "ģenerālmēģinājums" būšot rīt, 16:30 Doma laukumā, kur plānots akcijas "Baltijas ceļš" kulminācijas pasākums. Simbolizējot Baltijas valstu vienotību, maģistrāles "Via Baltica" pievadceļos rīt, 5.februārī, tiks izvietoti 400 ugunskuri.

"Ugunskuri degs laikā no 17:00 līdz 18:00, tie tiks izvietoti vienmērīgi visa ceļa garumā. Plānots, ka šīs iespaidīgais skats tiks filmēts arī no gaisa, jo esam noīrējuši šim nolūkam helikopteru. Uzfilmētais materiāls tiks nodots visām lielākajām pasaules ziņu aģentūrām, jo tā ceram iespējami plašākai auditorijai skaidrot nevienlīdzīgo Baltijas zemnieku situāciju," norādīja pasākuma rīkotāju pārstāve.

Viņa arī sacīja, ka ugunskurus organizēs galvenokārt tie lauksaimnieki, kuri dzīvo šosejas tuvumā, tomēr arī citu novadu zemnieki ir gatavi sniegt atbalstu, kaut vai piegādājot malku ugunskuriem. Ugunskuru akcijai veltīti pasākumi notiks arī Salacgrīvā, Saulkrastos, Ķekavā, Iecavā, Bauskā un robežpunktos ar Igauniju un Lietuvu.

Kā ziņoja portāls Mixnews, pērn Baltijas lauksaimnieki rīkoja līdzīgu protesta akciju, sponsorējot padomju laika traktora braucienu maršrutā Tallina-Brisele. Traktors uz Briseli devās 12.novembrī, galapunktā ieradās 22.novembrī un bija galvenais objekts Baltijas valstu lauksaimnieku rīkotajā protesta akcijā, kurā piedalījās apmēram 100 cilvēku.

Foto: vesti.ru, Valsts kanceleja, bel.ru

Komentāri