Uz Briseli ceļos izstāde par "Baigo gadu" un holokaustu, Mixnews.lv

Uz Briseli ceļos izstāde par "Baigo gadu" un holokaustu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 4. februārī plkst. 17:35

Latvijas Okupācijas muzejs maija sākumā Eiropas Parlamenta mītnē Briselē apskatei piedāvās izstādi "Latvijas traģēdija. 1941", liecina muzeja informācija.

Okupācijas muzeja gatavotā izstāde vēstīs par 1941.gada notikumiem Latvijā, kas traģiskā veidā skāra visus Latvijas pilsoņus.

Izstāde "Latvijas traģēdija. 1941", ko muzejs izveidoja sadarbībā ar muzeju "Ebreji Latvijā", Rīgā tika atklāta 2011.gada jūnijā. Tā bija redzama pie Okupācijas muzeja ēkas ārējās sienas un turpinājās muzeja zālē.

Eiropas Parlamenta zālē izstāde būs skatāma papildinātā veidā un aplūkojama tā būs no 6.maija līdz 10.maijam. Šajā laikā Eiropas Parlamenta deputāti un parlamenta viesi varēs iepazīties, kā abas okupāciju varas pēc Latvijas valstiskuma faktiskās iznīcināšanas brutāli vērsās pret Latvijas pilsoņiem. Padomju okupācijas vara represēja un arī nogalināja Latvijas pilsoņus, kas nebija lojāli padomju iekārtai, un 14.jūnijā izsūtīja ap 15 tūkstošiem cilvēku uz Sibīriju. Tai sekojošā nacistu okupācijas vara gandrīz pilnībā iznīcināja Latvijas ebreju kopienu.

Izstādi rīko Eiroparlamenta deputāte Sandra Kalniete (V) un to līdzfinansē Rīgas Ebreju kopiena, ko vada Arkādijs Suharenko.

Foto: riga24.lv

Komentāri