Portālā "www.latvija.lv" var pieprasīt arī atkārtotas laulību, dzimšanas, miršanas apliecības vai izziņas, Mixnews.lv

Portālā "www.latvija.lv" var pieprasīt arī atkārtotas laulību, dzimšanas, miršanas apliecības vai izziņas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 4. februārī plkst. 20:01

Portālā "www.latvija.lv" no šodienas būs pieejami četri jauni Tieslietu ministrijas (TM) izstrādāti pakalpojumi: atkārtotas laulību, dzimšanas, miršanas apliecības vai izziņas, kā arī statistisko datu izsniegšana pēc pieprasījuma.

Kā aģentūru LETA informēja TM sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Vasiļjeva, turpmāk iedzīvotāji varēs elektroniski pieprasīt atkārtotu laulības, dzimšanas, miršanas apliecību vai izziņu, izmantojot e-pakalpojumus. Privātpersona pieprasītos dokumentus varēs saņemt izvēlētā dzimtsarakstu nodaļā vai TM Dzimtsarakstu departamentā.

Izmantojot e-pakalpojumu "Statistisko datu sniegšana pēc pieprasījuma", būs iespēja pieprasīt un saņemt kvalitatīvus un pilnīgus dzimšanas, laulības vai miršanas reģistrācijas statistiskos datus. Kā norāda ministrija, šī pakalpojuma mērķa grupa ir uzņēmumi, kuri nodarbojas ar komercdarbības attīstības plānošanu, kā arī personas, kuras veic statistisko datu apstrādi zinātniskiem, pētnieciskiem un citiem mērķiem.

E-pakalpojumi tika izveidoti, īstenojot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētu projektu "Vienota civilstāvokļa aktu reģistrācijas informācijas sistēma", kuru realizēja TM sadarbībā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi un Valsts reģionālās attīstības aģentūru.

Komentāri