Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūra uzvar IZM konkursā, Mixnews.lv

Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūra uzvar IZM konkursā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 5. februārī plkst. 10:09

Izglītības un zinātnes ministrijas (IZM) izsludinātajā konkursā par augstskolu akreditācijas institūciju, kas organizēs studiju programmu licencēšanu un augstskolu, koledžu un studiju virzienu novērtēšanu atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, uzvarējusi Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūra (ASIIN), ziņo LETA.

Kā informēja IZM Politikas iniciatīvu un attīstības departamentā, 1999.gadā dibinātā ASIIN, piedaloties aptuveni 3000 studiju programmu akreditācijā 18 valstīs, ir uzkrājusi lielu pieredzi un ieguvusi labu starptautisku reputāciju augstākās izglītības kvalitātes izvērtēšanā. ASIIN esot tiesības veikt studiju programmu akreditāciju arī Holandē un Šveicē, un tā ir vienīgā Eiropas aģentūra, kas pilnvarota vienlaikus piešķirt trīs Eiropas kvalitātes zīmogus inženierzinātņu, ķīmijas un informātikas jomās.

Nākamie soļi ir deleģēšanas līguma izstrāde, to noslēgšana un studiju virzienu akreditācijas sākšana.

Jāpiebilst, ka konkursā tika saņemti divi pretendentu piedāvājumi. Lai arī Augstākās izglītības kvalitātes novērtēšanas centrs (AIKNC) nav Eiropas Kvalitātes nodrošināšanas reģistrā (EQAR), tas arī iesniedza dokumentus dalībai konkursā.

Foto: mr7.ru

Komentāri