Valodnieki: Ikdienā vienotās valūtas apzīmēšanai turpināsim lietot "eiro" , Mixnews.lv

Valodnieki: Ikdienā vienotās valūtas apzīmēšanai turpināsim lietot "eiro"

фото

Sabiedrība | 2013. gada 5. februārī plkst. 14:24

Latvijā arī pēc eiro ieviešanas gan ikdienā, gan publiskajā telpā valūtas apzīmēšanai tiks lietots termins "eiro", nevis "euro", aģentūru BNS informēja Valsts valodas centra direktors Māris Baltiņš.

Viņš atgādināja, ka iepriekš Eiropas Centrālā banka izvirzīja prasību visām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kuras lieto latīņu alfabētu, aizstāt nacionālajos tiesību aktos valūtas kodu EUR ar šīs valūtas nosaukuma oriģinālformu "euro", nepieļaujot atšķirīgu valūtas apzīmējuma rakstību.

Ja šī prasība netiktu ievērota, Eiropas Centrālā banka vienpusēji varētu lemt par dalībvalsts, tostarp Latvijas, izslēgšanu no maksājumu sistēmas TARGET2, kas nodrošina tiešu un ātru norēķinu veikšanu eiro valūtā starp ES finanšu tirgus dalībniekiem.

Tomēr, ņemot vērā, ka Latvijā ES vienotās valūtas nosaukumā jau 15 gadu tiek lietots vārds "eiro", kas pilnībā atbilst latviešu valodas likumiem, Latvija noteica sev izņēmuma stāvokli. Tādējādi turpmāk tehniskos tekstos, piemēram, tiesību aktos un finanšu dokumentos, vienotās valūtas nosaukums tiks atveidots kā euro, to rakstot slīprakstā. Savukārt ikdienā un publiskajā telpā arī pēc pievienošanās eiro zonai tiks lietots termins "eiro".

Publicitātes foto

Komentāri