Strauji pieaug gripas izplatība; infektoloģijas centrā nav brīvu vietu , Mixnews.lv

Strauji pieaug gripas izplatība; infektoloģijas centrā nav brīvu vietu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 5. februārī plkst. 14:54

Stacionārā "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) šobrīd ārstējas 91 gripas pacients, no kuriem astoņi atrodas intensīvajā terapijā un ir pieslēgti pie plaušu mākslīgās ventilācijas aparātiem.

Kā pastāstīja stacionāra galvenā ārste Baiba Rozentāle, stacionārā diennakts laikā iestājas 25 līdz 30 gripas pacienti, turklāt visi smagā stāvoklī. "Mums ir tikai smagākie pacienti, un viņu ir daudz," norāda Rozentāle. Visas 178 stacionāra vietas šobrīd ir aizņemtas. Vairākus pacientus, sākot ar rītdienu, plānots pārvest arī uz Tuberkulozes un plaušu slimību centru.

No stacionāra LIC kopš gripas sezonas sākuma izrakstīti jau 104 gripas pacienti. Savukārt stacionārā laboratorijā izmeklēts 2331 paraugs, no kuriem 485 bijuši pozitīvi uz gripu. A gripa reģistrēta 420 gadījumos un B gripa 65.

Gripas intensitāte aizvadītās nedēļas laikā pieaugusi vidēji par 87% un sasniedza 428 saslimšanas gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, liecina Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa dati.

Iepriekšējā nedēļā hospitalizēti 153 pacienti ar diagnozi gripa un 44 pacienti ar gripas izraisītu plaušu karsoni.

Visaugstākā saslimstība ar gripu tika novērota Daugavpilī - 946,6 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju, Jēkabpilī - 746, Liepājā - 669, Jelgavā - 611,2 un Rīgā 440 saslimšanas gadījumi uz 100 000 iedzīvotāju.

Savukārt no gripas izraisītām komplikācijām miruši divi cilvēki. Abi pacienti bijuši vecumā virs 70 gadiem, viņiem bijušas hroniskas saslimšanas un viņi miruši no gripas izraisītas pneimonijas.

Ņemot vērā, ka saslimšanas gadījumu skaits ar gripu turpina strauji palielināties, tos, kuri saslimuši ar elpceļu infekcijām, mediķi aicina palikt mājās, slimiem nedoties uz darbu un mācību iestādēm, lai no saslimšanas pasargātu līdzcilvēkus.

Foto: no vietnes husten-schnupfen-heiserkeit.de

Komentāri