Jūrmalas mērs noliedz, ka reklāmas plakāts ar viņa portretu būtu saistīts ar vēlēšanām, Mixnews.lv

Jūrmalas mērs noliedz, ka reklāmas plakāts ar viņa portretu būtu saistīts ar vēlēšanām

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. februārī plkst. 11:48

Kopš februāra sākuma pie caurlaižu punkta Priedainē, tieši pirms iebraukšanas Jūrmalā, redzams plakāts ar pilsētas mēra Gata Trukšņa smaidošo seju un sveicienu trīs valodās, šodien raksta "diena.lv".

Pats Truksnis "Dienai" teicis, ka tam neesot nekāda sakara ar gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām, jo viņš vēl nav pievienojies nevienam politiskajam spēkam.

Trukšņa portrets izvietots uz reklāmas stenda, uz kura mainās trīs attēli - piemēram, tūlīt pēc mēra parādās skaista sieviete, kas reklamē kažokādas. Domes priekšsēdētājs skaidro, ka atbilstoši līgumam ar reklāmas firmu, kas uztur šo stendu, pašvaldībai ir tiesības zināmu laiku izvietot savu reklāmu vai informāciju bez maksas, un šoreiz šis periods sakritis ar plānotajiem pasākumiem tūrisma veicināšanai laikā, kad nav tūrisma sezonas, - no 1. februāra līdz aprīļa sākumam.

Pašvaldībai šis plakāts esot izmaksājis tikai Ls 254 par izgatavošanu. Truksnis skaidrojis, ka plakāta mērķauditorija ir tūristi: "Jebkuras komunikācijas sākums ir sveiciens jeb uzruna. Sveiciens nedrīkst būt bezpersonisks, tāpēc izvēlēts pilsētas mērs. Domes priekšsēdētāja sveicienam ir papildu nozīme - vēstījums, ka katrs tūrists ir tik nozīmīgs Jūrmalai, ka tiek sveikts visaugstākajā - pilsētas domes priekšsēdētāja - līmenī."

Truksnis ir pārliecināts, ka Priekšvēlēšanu aģitācijas likums nav pārkāpts. Vaicāts, vai nav saņēmis pārmetumus par administratīvo resursu izmantošanu, Jūrmalas mērs atbildēja: "Apsveicu, jūs esat pirmais."

Foto: no vietnes diena.lv

Komentāri