Kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā turpmāk norādīs vielu pamatformulas, Mixnews.lv

Kontrolējamo narkotisko vielu sarakstā turpmāk norādīs vielu pamatformulas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. februārī plkst. 16:06

Turpmāk Latvijā kontrolējamo narkotisko un psihotropo vielu saraksts tiks aizstāts ar jaunāko psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulām, tādējādi ierobežojot, piemēram, "Spice" maisījumu izplatību, paredz Saeimas Juridiskajā komisijā šodien konceptuāli atbalstītie grozījumi likumā "Par Krimināllikuma spēkā stāšanās un piemērošanas kārtību", ziņo LETA.

"Tas, ka aizliegto vielu nosaukumi sarakstā tiks aizstāti ar ķīmiskajām formulām, būs labs risinājums, lai psihoaktīvo vielu ražotājiem liegtu iespēju piedāvāt arvien jaunas apreibinošās vielas, kuras būtībā ir tās pašas, kas iekļautas sarakstā, tikai ar nedaudz citu struktūru," akcentē Juridiskās komisijas priekšsēdētājas biedre Inese Lībiņa-Egnere (RP).

Līdz šim kontrolējamo vielu saraksti vairākkārt papildināti ar jaunām apritē nonākušām psihoaktīvām vielām, taču uz izmaiņām sarakstā strauji reaģē šo vielu ražotāji, tirgū piedāvājot aizvien jaunus atvasinājumus.

Izmaiņas līdzšinējā kārtībā nepieciešamas, jo saraksta papildināšana ar atklātām jaunām vielām nedod vēlamo rezultātu un ražotāju iespējas sintezēt jaunas vielas, nedaudz pamainot ķīmisko struktūru, ir teju bezgalīgas, norāda likumprojekta autori Veselības ministrijā (VM).

Populārāko jauno psihoaktīvo vielu ķīmisko grupu pamatformulas sagatavos VM, un tādējādi tiks ierobežota visu šajās ķīmiskajās grupās iekļauto vielu izmantošana. Sagatavotās pamatformulas ietver visas patlaban apritē esošās jaunās psihoaktīvās vielas, kā arī daļu no vielām, kas varētu tikt sintezētas no jauna ar paredzamu psihoaktīvo iedarbību.

Juridiskā komisija nolēma likumprojektu izskatīšanai Saeimā virzīt kā steidzamu, un Saeimā pirmajā lasījumā to plānots izskatīt rīt, 7.februārī, bet galīgajā lasījumā pieņemt 14.februārī.

Foto: pilotomix.com, segodnya.ua

Komentāri