Eiropas Savienībā varēs ātrāk un lētāk iegādāties zāles, Mixnews.lv

Eiropas Savienībā varēs ātrāk un lētāk iegādāties zāles

фото

Sabiedrība | 2013. gada 6. februārī plkst. 18:14

Eiropas Parlaments trešdien pieņēma jaunus noteikumus, kas ļaus pacientiem Eiropas Savienībā (ES) ātrāk iegādāties lētākas ģeneriskās zāles, ziņo BNS.

Kā informēja Eiroparlamenta preses dienestā, noteikumi paredz jaunus lēmumu pieņemšanas termiņus, nodrošinās pārredzamu zāļu cenu noteikšanas procesu un pārredzamus lēmumus par kompensējamām zālēm.

"Nav pieņemami, ka zāļu cenu apstiprināšana un kompensācija dažreiz kavējas pat vairāk nekā 700 dienu. Esmu pārliecināta, ka godīga prakse mūsu farmācijas tirgū nāks par labu gan pacientiem, gan valsts veselības aprūpes sistēmai," sacīja deputāte Antonija Parvanova no Bulgārijas, kas ir atbildīga par tiesību akta projekta virzību Eiropas Parlamentā. Viņas ziņojumu deputāti pieņēma ar 559 balsīm par, 54 - pret un 72 - atturoties.

Lai pasteidzinātu ģenerisko zāļu nokļuvi pārdošanā un ietaupītu pacientu un sociālās nodrošināšanas sistēmas līdzekļus, EP deputāti rosina noteikt 60 dienu termiņu lemšanai par šo zāļu cenām un kompensācijām. Lēmumiem, kas attiecas uz jaunajām zālēm, cenu apstiprināšanas periods nedrīkstēs pārsniegt pašreiz noteiktās 180 dienas.

Atbilstoši Eiropas Komisijas datiem, ģeneriskās zāles pēc tam, kad tās bijušas tirgū jau divus gadus, ir vidēji par 40% lētākas nekā "oriģinālās" jeb "zīmolu" zāles. Aptauja liecina, ka farmācijas uzņēmumi izmanto dažādus lobēšanas paņēmienus, lai pēc iespējas attālinātu ģenerisko zāļu nokļūšanu tirgū un to ražotajiem medikamentiem nebūtu konkurences.

Foto: er.ru, ria.ru

Komentāri