VDI: Darbiniekus piespiež strādāt arī slimības laikā , Mixnews.lv

VDI: Darbiniekus piespiež strādāt arī slimības laikā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. februārī plkst. 15:05

Valsts darba inspekcija (VDI), palielinoties ar gripu un citām vīrusu slimībām saslimušo skaitam, saņem arvien vairāk sūdzību par to, ka darba devēji pieprasa darbiniekiem veikt darba pienākumus arī situācijā, ja ārsts ir izsniedzis darba nespējas lapu un noteicis ārstēšanās režīmu mājās, aģentūrai BNS pavēstīja VDI pārstāvis Aivis Vincevs.

VDI informēja, ka saņem aizvien vairāk zvanu un iesniegumu par šādu problēmu, un uzsvēra, ka šāda darba devēja prasība ir prettiesiska – pacientam, lai pilnvērtīgi atveseļotos, ir jāievēro ārstējošā ārsta norādījumi. Turklāt, atrodoties darbavietā, saslimušie darbinieki var aplipināt kolēģus un nekvalitatīvāk un mazāk produktīvi spēj veikt savus pienākumus. Šādi darbinieki arī pieļauj kļūdas, kas var izraisīt nelaimes gadījumus darbā, un radīt uzņēmumam arī ekonomiskos zaudējumus, jo darbiniekiem var attīstīties smagas komplikācijas, kuru ārstēšanai nepieciešams papildu laiks un daudz ilgāks darba kavējums nekā slimības akūtajā periodā.

Darba inspekcija aicina darba devējus organizēt darbu tā, lai saslimušie darbinieki varētu ievērot ārsta noteikto ārstēšanās režīmu – iespēju robežās tiek ieteikts izmantot attālinātā darba metodes, kā arī darbavietās izvietot papildu roku dezinfekcijas līdzekļus, bet sadzīves un atpūtas telpās – dabiskos vitamīnus, piemēram, dzērvenes un medu.

Savukārt ikvienu darbinieku, kuram ir izdota darba nespējas lapa, bet darba devējs liek pildīt darba pienākumus vai atsakās apmaksāt darba nespējas lapas, VDI aicina par to ziņot inspekcijai.

Vienlaikus VDI atgādina, ka darba devējiem ir aizliegts sodīt vai citādi tieši radīt darbiniekam nelabvēlīgas sekas tāpēc, ka darbinieks izmantojis tiesības slimot un nav devies pildīt darba pienākumus. Tāpat darbinieku nav tiesību sodīt par to, ka viņš ir informējis kompetentās institūcijas par administratīva pārkāpuma izdarīšanu darbavietā.

Foto: hi-news.ru, vkurse.ua, mr7.ru

Komentāri