Gada laikā valsts palīdz 113 fiktīvo laulību upuriem ārvalstīs, Mixnews.lv

Gada laikā valsts palīdz 113 fiktīvo laulību upuriem ārvalstīs

фото

Sabiedrība | 2013. gada 7. februārī plkst. 15:27

Ārlietu ministrija (ĀM) pērn palīdzējusi 113 Latvijas pilsoņiem, kuri bija stājušies fiktīvās vai aprēķina laulībās ārvalstīs, ziņo BNS.

Kā informēja ĀM valsts sekretārs Andris Teikmanis, līdzīgi kā citus gadus, arī pērn visvairāk fiktīvo laulību slēgts Īrijā. Runājot par fiktīvo laulību īpatsvaru šajā valstī, Teikmanis atzina, ka Īrija ir īpaša zeme. Tendence Latvijas pilsonēm stāties fiktīvās laulībās ar cittautiešiem pieaug, jo 2011.gadā palīdzība tika sniegta 100 Latvijas pilsoņiem.

Fiktīvā laulībā ar ārzemnieku visbiežāk stājas gados jaunas meitenes ‒ līdz 20 gadu vecas un ar samērā zemu izglītību, parasti nāk no maznodrošinātām ģimenēm vai bērnunamiem. Vienlaikus gan Teikmanis norādīja, ka fiktīvi precas arī mātes, kurām ir bērni un kuras nonākušas finansiālās grūtībās.

"Par salīdzinoši zemu maksu šīs sievietes bieži vien nonāk seksa verdzeņu lomā, kur visus iespējamos labumus izmanto ne tikai vīrs, bet arī viņa radinieki un kopiena," Teikmanis raksturoja situācijas, kurās var nonākt sievietes.

Saskaņā ar ĀM datiem, kopš 2004.gada Īrijā ir noslēgts vairāk nekā 1000 Latvijas pilsoņu laulību ar trešo valstu pilsoņiem, no kurām liela vai pat lielākā daļa ir aprēķina vai fiktīvas laulības.

Foto: lat.gorod.lv, og.ru

Komentāri