Laikraksts: Dievkalpojumā Zvārdē lūgs pasargāt iedzīvotājus no Aizsardzības ministrijas, NATO un Latvijas valsts, Mixnews.lv

Laikraksts: Dievkalpojumā Zvārdē lūgs pasargāt iedzīvotājus no Aizsardzības ministrijas, NATO un Latvijas valsts

фото

Sabiedrība | 2013. gada 8. februārī plkst. 08:38

Svētdien, 10.februārī Zvārdes baznīcā notiks neparasts aizlūgums, kurā prāvests Uldis Gailītis lūgs Dievu, lai pasargā zvārdeniekus no Aizsardzības ministrijas, NATO un Latvijas valsts, raksta "Neatkarīgā Rīta Avīze". Par to ziņo LETA.

Vietējie iedzīvotāji ir pārliecināti, ka viņiem grasās atņemt iekopto zemi un mežus un pēc tam virs Zvārdes poligona atkal lidos kara lidmašīnas un no tām tiks mestas bumbas, tikai nu to darīs cita - NATO - armija.

Kādreizējais PSRS aviācijas mērķpoligons Zvārdē teorētiski varētu kļūt par vietu sauszemes operācijām. Pagājušā gada rudenī Aizsardzības ministrija pēkšņi sāka satraukties par Zvārdes zemē atrodamo sprāgstvielu daudzumu un finansēja brīdinājuma zīmju izvietošanu – "Teritorijā atrodas sprādzienbīstami priekšmeti. Apdraud dzīvību".

Aizdomas par kādiem slēptiem nolūkiem radušās vien 12.novembrī, kad tika paziņots, ka Zvārdes zemes tiks atpirktas ar uzņēmuma "Latvijas Valsts meži" starpniecību. Pēdējo nedēļu laikā daudzi īpašnieki saņēmuši zvanus ar mutiskiem piedāvājumiem atpirkt zemes - cenas svārstās no 500 līdz 1500 latiem.

Pagasta pārvaldnieks Imants Džulis spriež, ka pašlaik acīmredzot tiek zondēts iedzīvotāju noskaņojums, jo neviens piedāvājums uz papīra - ar vai bez parakstiem - pagaidām neesot redzēts. Lielākā daļa vietējo savus īpašumus pārdot nevēlas, tāpēc būtisks ir jautājums, kas notiks tad, ja iedzīvotāji nepiekritīs, raksta "Neatkarīgā".

Foto: latvia.travel.lv

Komentāri