Rīgas Brāļu kapu restaurācijai saziedo 33 000 latu un dāvina 200 tonnas dolomīta, Mixnews.lv

Rīgas Brāļu kapu restaurācijai saziedo 33 000 latu un dāvina 200 tonnas dolomīta

фото

Sabiedrība | 2013. gada 8. februārī plkst. 10:17

Rīgas Brāļu kapu restaurācijai pērn saziedoti 33 tūkstoši latu un dāvinājumā saņemtas 200 tonnas dolomīta, ziņo BNS.

Kā informēja Rīgas Brāļu kapu un Latvijas Vēsturiskā mantojuma fonda (RBKLVMF) pārstāve Inga Jaunzeme – Grīnvalde, nauda iegūta no iedzīvotāju zvaniem uz ziedojumu tālruni, bet dolomītu dāvinājusi privātpersona Ilze Baldiņa no sava privātā īpašuma, kas tiks apgūti tālākajos gados Rīgas brāļu kapu Noslēdzošās sienas priekšlaukuma, celiņu un sienu restaurācijai.

"Fonds ir ļoti pateicīgs visiem atbalstītājiem un it īpaši par vērtīgo dolomīta dāvanu, kas ļaus ievērojami ietaupīt restaurācijai paredzētos līdzekļus, jo no Itālijas nebūs jāved dārgais travertīns," norāda RBKLVMF valdes priekšsēdētaja Mirdza Stirna.

Dāvinātais dolomīts ir vēl jāapstrādā, jāsašķeļ plāksnēs, lai to varētu izmantot kultūras un vēstures pieminekļa atjaunošanas vajadzībām. Rīgas Brāļu kapos fonds plāno uzstādīt goda plāksni Ilze Baldiņai pateicībā par ziedojumu un nacionālpatriotisko apziņu. Savukārt naudas ziedojumi tiks izlietoti Mātes Latvijas tēla restaurācijai un 30 Kurzemes un Zemgales pilsētu ģerboņu restaurācijai.

Foto: likkamnya.ru

Komentāri