Bērnu slimnīcā ik dienu uzņem vairākus pacientus ar gripas pazīmēm, Mixnews.lv

Bērnu slimnīcā ik dienu uzņem vairākus pacientus ar gripas pazīmēm

фото

Sabiedrība | 2013. gada 8. februārī plkst. 18:06

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā (BKUS) līdz ar gripas izplatīšanos nonāk arvien vairāk pacientu diennaktī slimnīcas aprūpē nonāk divi līdz trīs bērni, ziņo BNS

BKUS pārstāve Romēna Namniece norādīja, ka diennaktī vidēji šonedēļ pie ārstiem pēc palīdzības vēršas aptuveni 15 bērnu ar gripai raksturīgām pazīmēm. No viņiem ik dienu tiek hospitalizēti divi līdz trīs pacienti.

Namniece arī apliecināja, ka saslimstība ar gripu un citām ārējo elpceļu slimībām pieaug pagājušajā nedēļā ar gripai līdzīgām pazīmēm pie slimnīcas ārstiem vērsās aptuveni desmit bērnu diennaktī.

"Infekcijas slimību nodaļas ir noslogotas," teica Namniece un piebilda, ka no piektdienas viena no slimnīcas nodaļām ir pārprofilēta, lai nodrošinātu medicīnisko palīdzību pacientiem.

Jau vēstīts, ka pagājušajā nedēļā gripas izplatība palielinājusies par 87%, sasniedzot 428 saslimšanas gadījumus uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju.

Visaugstākā saslimstība ar gripu tika novērota piecās pilsētās: Daugavpilī – 946,6 saslimšanas gadījumi uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju, Jēkabpilī – 746,0 gadījumi, Liepājā – 668,9, bet Jelgavā – 611,2 saslimušie uz 100 tūkstošiem cilvēku. Rīgā konstatēts 440,1 saslimšanas.

Foto: ventasbalss.lv

Komentāri