Ārlietu ministrija plāno izstrādāt viedtālruņu aplikāciju ceļojumiem uz ārzemēm, Mixnews.lv

Ārlietu ministrija plāno izstrādāt viedtālruņu aplikāciju ceļojumiem uz ārzemēm

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. februārī plkst. 09:19

Ārlietu ministrija (ĀM) šogad turpinās īstenot dažādas informatīvas kampaņas par ceļošanu uz ārvalstīm, tostarp paredzēts izstrādāt speciālu viedtālruņu aplikāciju, kuru lietotājs varēs lejupielādēt savā mobilajā telefonā pirms došanās ārpus Latvijas robežām, ziņo aģentūra LETA.

Kā pastāstīja ĀM valsts sekretārs Andris Teikmanis, šī mobilā aplikācija saturēs nepieciešamo informāciju par to, kur vērsties, kam un uz kādu tālruni zvanīt, ja, atrodoties ārzemēs, atgadījusies nopietna problēma vai radusies ārkārtas situācija. ĀM valsts sekretārs cer, ka šāda aplikācija Latvijas valstspiederīgajiem patiešām būs ērta un noderīga.

"Ja ārkārtas situācijā cilvēks zina, kurā brīdī pie kā vērsties, tad viņš jau ir pietiekami labi apbruņots," uzskata Teikmanis.

Bez mobilās aplikācijas izstrādes ĀM šogad turpinās īstenot informatīvas kampaņas, lai izglītotu cilvēkus par fiktīvo laulību riskiem un darba piedāvājumiem ārzemēs.

Pagājušajā gadā Latvijas pārstāvniecības ārvalstīs 113 reizes sniegušas konsulāro palīdzību potenciālajiem cilvēktirdzniecības upuriem un tas ir par 13 gadījumiem vairāk nekā gadu iepriekš.

Vēl Latvijas konsulārās amatpersonas pērn palīdzējušas 418 cilvēkiem, kuri ārvalstīs palikuši bez finanšu līdzekļiem, un 187 cilvēkiem, kuriem ārzemēs radusies nepieciešamība pēc medicīniskās palīdzības.

Foto: no vietnēm thedroidpeople.com; bloggerspath.com

Komentāri