NEPLP samazina sabiedrības pārstāvju padomes locekļu skaitu, Mixnews.lv

NEPLP samazina sabiedrības pārstāvju padomes locekļu skaitu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 10. februārī plkst. 11:10

Pie Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) izveidotajai Sabiedriski konsultatīvajai padomei (SKP) beidzies pilnvaru termiņš, un turpmāk jaunā padome darbosies samazinātā sastāvā – no 40 cilvēkiem tā saruks līdz 20, liecina informācija padomes mājaslapā.

Pilnvaras beigušās 14.janvārī. NEPLP aicina biedrības, nodibinājumus, profesionālo iestāžu un citu organizāciju pārstāvjus, kas darbojas plašsaziņas līdzekļu, izglītības, kultūras, zinātnes un cilvēktiesību jomā, izvirzīt pārstāvjus līdz 18.februārim.

SKP pirmo reizi izveidoja 2010.gadā, un likumdevējs bija iecerējis, ka SKP strādās kā padomdevēja, lai nodrošinātu sabiedrības līdzdalību sabiedriskā pasūtījuma un elektronisko plašsaziņas līdzekļu nozares attīstības nacionālās stratēģijas izstrādāšanā.

Ar pašreizējo NEPLP vadību sadarbība padomei īsti nav vedusies, un padomes locekļi uzskatīja, ka nepieciešamas kādas izmaiņas.

SKP līdz šim bija vairāk nekā 40 dažādu nevalstisko organizāciju pārstāvju, kuras uzdevums bija sniegt savu vērtējumu un ieteikumus par Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas saturu, lai tajā būtu pārstāvētas dažādu sabiedrības grupu intereses.

Komentāri