Sprūdžs aptur Rīgas domes grozījumus par "puteņa biļetēm", Mixnews.lv

Sprūdžs aptur Rīgas domes grozījumus par "puteņa biļetēm"

фото

Sabiedrība | 2013. gada 11. februārī plkst. 11:59

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs (RP) ir apturējis grozījumus Rīgas domes saistošajos noteikumos saistībā ar tā sauktajām "puteņa biļetēm", kas paredzēja, ka stipras snigšanas vai masu pasākumu laikā autovadītāji sabiedrisko transportu var izmantot bez maksas, ziņo LETA.

Kā informēja Sprūdža preses sekretāre Maija Pētermane, šādu lēmumu ministrs pieņēmis, jo noteikumi ir pretrunā ar vairākām tiesību aktu normām. VARAM arī uzskata, ka Rīgas domes skaidrojumi par šādu atlaižu piemērošanu neliecina, ka šādi grozījumi ir tiesiski.

"Lēmumi par braukšanas maksas atvieglojumiem ir pašvaldības kompetencē, taču tas ir jādara saskaņā ar normatīvajiem aktiem un ar pamatīgi sagatavotu juridisku formulējumu. Varētu vēl saprast, ka kādā mazākā pašvaldībā tam pietrūkst juridiskās kapacitātes, taču ne jau Rīgā," komentē Sprūdžs.

Savukārt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāra vietniece Ilona Raugze skaidro, ka biļetes ir uzskatāmas par vienīgo pasažiera braukšanas tiesības apliecinošo dokumentu, jo tās nodrošina pilnīgu pārvadāto pasažieru uzskaiti, informāciju par pasažieru plūsmu un pārvietošanās paradumiem.

Ministrija atgādina, ka salīdzinoši nesen arī Ozolnieku novada dome, labu motīvu vadīta, pieņēma grozījumus sabiedriskās kārtības noteikumos, kas aizliedza smēķēšanu uz balkoniem, taču šis lēmums bija pretrunā ar normatīvajiem aktiem.

"Arī šoreiz, Rīgas domei lemjot par atvieglojumiem braukšanai sabiedriskajā transportā, tas bija jādara tiesiski, nevis mēģinot savu mērķi sasniegt ar visiem līdzekļiem," pauž ministrs.

Pēc viņa domām, sastrēgumu mazināšanai Rīgā būtiskāk būtu rūpēties par "Par&Ride" sistēmas izveidošanu.

Rīkojums par grozījumu apturēšanu saistošajos noteikumos "Par Rīgas pilsētas sabiedriskā transporta lietošanu" stāsies spēkā pēc tā publicēšanas "Latvijas Vēstnesī".

Kā ziņoja portāls Mixnews, izmaiņas pašvaldības saistošajos noteikumos pērnā gada nogalē tika veiktas, lai "īpašos gadījumos" varētu noteikt īslaicīgas izmaiņas sabiedriskā transporta lietošanas kārtībā, tostarp paredzot iespēju izmantot to bez maksas.

VARAM iebilda, ka šāda kārtība, kas pēc būtības nozīmē iespēju īpašos gadījumos braukt bez biļetes vai cita braukšanas tiesības apliecinošā dokumenta, neatbilst Ministru kabineta noteikumiem par sabiedriskā transporta pakalpojumu sniegšanas un izmantošanas kārtību un ir svītrojama, taču ministrijas iebildumus Rīgas dome noraidīja.

Foto: mixnews.lv

Komentāri