Daudzi steidz apmeklēt LNMM pēdējā dienā pirms rekonstrukcijas, Mixnews.lv

Daudzi steidz apmeklēt LNMM pēdējā dienā pirms rekonstrukcijas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 11. februārī plkst. 15:33

Šodien pēdējo dienu pirms rekonstrukcijas darbojas Latvijas Nacionālā mākslas muzejs (LNMM), un šo iespēju vēlas izmantot liels interesentu skaits, kuri uz iekļūšanu muzejā sastājušies garā rindā.

Kā novēroja MixNews.lv, cilvēki muzeja apmeklējumu gaida rindā, kura stiepjas līdz pat Kr.Valdemāra ielai. Pirmdien muzeja ekspozīcijas var apmeklēt bez maksas. Neskatoties uz lielo cilvēku interesi, muzejs darba laiku neplāno pagarināt, tādēļ atvērts tas būs līdz 17:00.

Muzeja pēdējās darbības dienās pirms slēgšanas remontam izveidota īpaša pasākumu programma "Atnāc līdz 11.februārim!", kas sākās piektdien.

Tuvāko nedēļu laikā muzejs sāks mākslas darbu pakošanu un pārvešanu uz pagaidu glabātavām, kā arī pilnīgu ēkas atbrīvošanu.

Muzeja rekonstrukciju plānots pabeigt 2015.gada vidū. Jau pašlaik muzejā ir sākusies mākslas darbu pakošana un pakāpeniska ēkas atbrīvošana.

Kopš Latvijas Nacionālā mākslas muzeja vēsturiskās ēkas atvēršanas dienas 1905.gada 16.septembrī muzeju ir apmeklējuši apmēram 10 miljoni skatītāju. Valsts nozīmes arhitektūras piemineklis – LNMM galvenā ēka – bez kapitālā remonta ir kalpojusi jau 107 gadus.

Komentāri