Kopš epidēmijas sākuma Daugavpilī hospitalizēts 221 gripas slimnieks, Mixnews.lv

Kopš epidēmijas sākuma Daugavpilī hospitalizēts 221 gripas slimnieks

фото

Sabiedrība | 2013. gada 11. februārī plkst. 16:36

Kopš epidēmijas sākuma Daugavpilī hospitalizēts 221 gripas slimnieks, tai skaitā 138 bērni, aģentūru LETA informēja Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītājs Aivars Zdanovskis.

Savukārt Daugavpils Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes Veselības veicināšanas koordinators Ruslans Bespjatijs pastāstīja, ka aizvadītajā nedēļā skolas nav apmeklējuši aptuveni 15%, bet pirmsskolas izglītības iestādes - 40% apmācāmo. Mācību process nevienā no izglītības iestādēm pagaidām nav ticis apturēts.

Tikai aizvadītajā nedēļā Daugavpilī hospitalizēti 65 cilvēki, no tiem 35 bērni. Nedēļu iepriekš ārstniecības iestādē nogādāts 61 gripas slimnieks, no tiem 41 bērns. Šorīt Daugavpils reģionālajā slimnīcā atradās 51 gripas slimnieks, no tiem 27 bērni.

"Paldies Dievam, pagaidām pilsētā nav reģistrēts neviens gripas komplikāciju izraisīts nāves gadījums," norādīja Zdanovskis.

Salīdzinājumā ar iepriekšējo nedēļu, kad Daugavpilī uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju bija reģistrēti 976 saslimšanas gadījumi, aizvadītajā nedēļā saslimstība ir nedaudz samazinājusies – uz 10 tūkstošiem iedzīvotāju reģistrēti 635 saslimšanas gadījumi, kas 6,3 reizes pārsniedz epidemioloģisko slieksni. Neskatoties uz to, slimnīcas vadītājs uzskata, ka runāt par epidēmijas beigām vēl esot pāragri, tā turpināšoties vēl vismaz divas nedēļas.

Slimošana ar gripu šogad aizrit visai smagi – ar augstu temperatūru, kaulu un acu sāpēm. Kā biežākās komplikācijas Zdanovskis minēja pneimoniju jeb plaušu karsoni un haimorītu jeb deguna blakusdobumu iekaisumu. Šogad pneimoniju kā gripas sekas slimnīcā ārstējuši 44 cilvēki, no tiem 10 - bērni, bet haimorītu - 10 pacienti.

Kā ziņoja portāls Mixnews, sakarā ar gripas epidēmiju janvāra beigās Daugavpils pilsētas domes priekšsēdētāja Žanna Kulakova (RP) parakstīja rīkojumu par karantīnas pasākumu ieviešanu pilsētā.

Saskaņā ar rīkojumu no 29.janvāra uzņēmumu, organizāciju, kultūras iestāžu, Vispārējās un profesionālās izglītības pārvaldes pakļautībā esošo iestāžu utt., uzdots ierobežot masveida pasākumu tostarp: diskotēku, izrāžu un koncertu rīkošanu; nepielaist pie darba darbiniekus, kā arī atbrīvot no mācībām, nodarbībām pulciņos un sporta nodarbībām, no pirmskolas bērnu iestāžu apmeklēšanas personas ar akūtas elpceļu infekcijas saslimšanas pazīmēm.

Foto: valeo.lv, wday.ru

Komentāri