Eiropas labāko stāstu krājumā "Best European Fiction 2012" iekļauts Gundegas Repšes darbs, Mixnews.lv

Eiropas labāko stāstu krājumā "Best European Fiction 2012" iekļauts Gundegas Repšes darbs

фото

Sabiedrība | 2013. gada 11. februārī plkst. 20:12

Eiropas labāko stāstu krājumā "Best European Fiction 2012" iekļauts Gundegas Repšes stāsts "Cik svarīgi būt Ernestam" ("How Important Is It to Be Ernest?"), aģentūrai BNS pavēstīja Latvijas Literatūras centra pārstāve Arita Gutāne.

Šis darbs iekļauts Repšes stāstu krājumā "Stāsti par mācekļiem", kas izdots 2009.gadā, no angļu valodas to tulkojusi Margita Gailītis.

Tas ir jau trešais krājums sērijā "Best European Fiction", un iepriekš šās sērijas krājumā jau ir publicēts Ingas Ābeles stāsts "Kamenes un skudras" ("Ants and Bumblebees") un Noras Ikstenas darbs "Elzas Kugas vecuma neprāts" ("Elza Kuga's Old-Age Dementia").

Krājumā "Best European Fiction" līdzās mazāk zināmiem autoriem publicēti tādu pazīstamu rakstnieku darbi kā Hilarija Mantela (Hilary Mantel), Ingo Šulce (Ingo Schulze), Džordžs Konrads (George Konrad), Viktors Peļevins (Victor Pelevin), Enrike Vila-Matass (Enrique Vila-Matas) un citi. Grāmatu izdevusi izdevniecība "Dalkey Archive Press".

Antoloģijas sastādītājs un redaktors ir Aleksandars Hemons (Aleksandar Hemon ), pirmo reizi šīs sērijas izdevumam priekšvārdu sarakstījusi ASV autore – rakstniece Nikole Krausa (Nicole Krauss ). Krājumā 34 stāsti no 28 valstīm sakārtoti pa tēmām – mīlestība, māksla, karš, ķermenis –, lai atvieglotu darbu grāmatu klubiem un lasītāju diskusiju grupām.

Komentāri