Ražotāji: Nelegālā alkohols - apmēram trešā daļa no tirgus, bet ledus ir sakustējies, Mixnews.lv

Ražotāji: Nelegālā alkohols - apmēram trešā daļa no tirgus, bet ledus ir sakustējies

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. februārī plkst. 11:06

Lai arī tiesībsargājošās institūcijas regulāri veic operatīvos pasākumus kontrabandas, tostarp nelegālā alkohola, apkarošanā, pateikt, par cik tieši procentiem nelegālais alkohola tirgus tā rezultātā ir mazinājies, nav iespējams. Tas joprojām ir ap 35% no visa alkohola tirgus," biznesa portālam "Nozare.lv" atzina Alkohola ražotāju un tirgotāju apvienības (ARTA) vadītājs Vitolds Bremmers.

Vienlaikus viņš norādīja, ka pozitīvi vērtējams fakts, ka pēdējo gadu laikā aktivitāte cīņā ar kontrabandas precēm ir augusi.

"Var teikt, ka ledus ir sakustējies, jo arī sabiedrība sapratusi, ka nelegālais alkohols dara ļaunumu ne vien valsts ekonomikai, bet arī cilvēku veselībai un dzīvībai. Šis jautājums ir kļuvis valstiski svarīgs, un laika gaitā arī rezultāti neizpaliks. Pirms vairākiem gadiem situācija nebija tik pozitīva, jo visi zināja, ka nelegālais tirgus pastāv, taču izlikās to nemanām," norādīja Bremmers.

Atgādinām, ka Finanšu ministrijas sniegtā informācija Saeimas Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijai apliecina, ka Latvijas tiesībsargājošās iestādes pagājušajā gadā uz robežas un iekšzemē no nelikumīgas aprites izņēmušas 126,9 miljonus cigarešu, 136 tūkstošus litru alkohola, 362,1 tonnu degvielas. No visa izņemtā alkohola 65% veido brāga, kandža un spirta/ūdens šķīdumi.

Foto: gelmore.ru, vmagik.ru

Komentāri