Simtiem cilvēku skaļā piketā prasa valdību samazināt PVN apkurei, Mixnews.lv

Simtiem cilvēku skaļā piketā prasa valdību samazināt PVN apkurei (3)

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. februārī plkst. 12:40

Apmēram 700 cilvēku piketā otrdien pulcējās protesta akcijā, prasot valdību samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei no 12% līdz 5%.

Īsi pirms pusdienas laika gājiens, kura priekšgalā esošo protestētāju sejas klāja maskas ar visu valdības ministru, tostarp Ministru prezidenta Valda Dombrovska, sejām, skaļi svilpjot un bungojot, sasniedza valdības ēku. Protestētāji tur plakātus ar uzrakstiem: "Kurš mūs sasildīs?", "Kāpēc valdība mūs apzog?", "Apkuri bez PVN".

"Lai gan šā gada ziema, salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, nebija tik barga, Latvijas iedzīvotāji, no kuriem daudzi atrodas zem nabadzības sliekšņa, ir gandrīz izputināti pēc nesamērojami augstu komunālo rēķinu nomaksas. Runa ir ne tikai par pensionāriem, daudzbērnu ģimenēm un citām mazāk nodrošinātām grupām, bet arī par vienkāršiem ļaudīm, kuri diendienā mēģina nopelnīt sev iztiku. Vienīgais veids, kā valsts var palīdzēt savai tautai patiešām grūtajā brīdī, ir atvieglot tās maksājumu nastu, samazinot PVN likmi siltumapgādei no 12% līdz 5%," iepriekš uzsvēra arodbiedrības pārstāvis Vladislavs Bartaševičs un atgādināja, ka vēl nesen Saeima PVN samazināšanu apkurei noraidījusi.

Savukārt "Vienotības" Rīgas vēlēšanu saraksta līdere Sarmīte Ēlerte paziņoja, ka "Saskaņas centram (SC), kurš pamanījis iedzīvotājiem tik aktuālo nesamērīgi dārgās apkures problēmu un aicinājis iedzīvotājus paust savu neapmierinātību ar esošo situāciju, pievienojoties arodbiedrības LABA organizētajam piketam, būtu jāzina, ka īstā vieta piketiem pret augstajiem apkures rēķiniem ir Rīgas dome (RD)".

"Ja SC priekšsēdētājs būtu mācījies no kolēģiem citur valstī, nevis pretnostatījis Rīgu Latvijai, retāk braucis uz Maskavu, bet biežāk uz Liepāju un Valmieru, mazāk laika tērējis pašreklāmai par Rīgas nodokļu maksātāju naudu, bet vairāk rūpējies par māju siltināšanu, tātad iedzīvotāju labumu, situācija Rīgā būtu krietni atšķirīga. Taču saskaņieši turpina rīdziniekus turēt Gazprom atkarībā," izteikusies Ēlerte.

Mixnews.lv jau ziņoja, ka Saeima 24.janvārī noraidīja Zaļo un zemnieku (ZZS) savienības un arī politiskās apvienības "Saskaņas centrs" (SC) priekšlikumu samazināt pievienotās vērtības nodokli (PVN) apkurei un pārtikai

Opozīcijas priekšlikums paredzēja līdz 5% samazināt PVN siltumenerģijas piegādei, ja tās faktiskais patērētājs ir iedzīvotājs, kas pērk un patērē siltumenerģiju mājsaimniecības vajadzībām.

Komentāri 3
akvapirms 6 gadiem
Ilgvars pamatoti spriezh. Tikai - pie mums tam na jeegas, visu nosaka nauda!
Ilgvarspirms 6 gadiem
Diemžēl tas pvn samazinājums pilnīgi neko neatrisinās, bet tikai novērīs uzmanību no daudz svarīgākām lietām. Tautai ar steigu būtu jāpieprasa no valdības jaunu, reālu un dzīvotspējīgu enerģētikas programmu, kas pasargātu Latviju no tā murga, kas notiek un turpmāk notiks ar vēl lielāku postu. Ar steigu jāsāk masveida ēku siltināšanas programma, jāpiegriež energomonopolistu apetīte un protams arī jāpārtrauc tā absurdā 'zaļās enerģijas' subsidēšana, jo tā nemaz nav tik zaļa, bet enerģētikas tirgu izkropļo katastrofāli - savādāk par to mums vēl ilgi nāksies maksāt.
Aijapirms 6 gadiem
Tur jau ir 5x vairāk cilvēku par rakstītajiem simts.