IZM: satraukumam par diplomu izsniegšanu nav pamata, lai gan jaunā akreditācija kavējas, Mixnews.lv

IZM: satraukumam par diplomu izsniegšanu nav pamata, lai gan jaunā akreditācija kavējas

фото

Sabiedrība | 2013. gada 12. februārī plkst. 19:02

Izglītības un zinātnes ministrija (IZM) atzīst, ka jaunā studiju virzienu akreditācija ir iekavējusies, tomēr studentiem neesot ko satraukties, jo valsts atzītu diplomu izsniegšana nav apdraudēta, aģentūrai BNS uzsvēra ministrijā.

Līdz pilnībā spēkā stājas jaunā akreditācijas kārtība, vecā akreditācija tiek pagarināta – līdz ar to ir iespējams turpināt izsniegt diplomus.

Satraukumu par akreditācijas procesu paudusi Saeimas izglītības komisijas vadītāja Ina Druviete ("Vienotība").

"Vēl tikai pavisam īsu brīdi Latvijas augstskolām ir tiesības īstenot akreditētas studiju programmas un izsniegt valsts atzītus diplomus humanitārajās zinātnēs, mākslā, sociālajās zinātnēs, izglītības zinātnēs, komerczinātnēs un tiesībās. Termiņš, līdz kuram valstij šīs programmas būs jāakreditē, beidzas šā gada 28.februārī," norādījusi Druviete.

IZM noraida Druvietes pārmetumus, ka vēl tikai pavisam īsu brīdi Latvijas augstskolām ir tiesības īstenot akreditētas studiju programmas un izsniegt valsts atzītus diplomus humanitārajās zinātnēs, mākslā, sociālajās zinātnēs, izglītības zinātnēs, komerczinātnēs un tiesībās, jo Augstskolu likums paredz – līdz pilnībā spēkā stājas jaunā akreditācijas kārtība, vecā akreditācija tiek pagarināta –, līdz ar to ir iespējams turpināt izsniegt diplomus.

Ministrijā aģentūrai BNS sacīja, ka pirmā posma akreditācija ir jānodrošina līdz 2013.gada 1.martam. Taču, ņemot vērā, ka ar Vācijas augstākās izglītības akreditācijas aģentūru, kura konkursa kārtībā izraudzīta kā studiju virzienu akreditācijas veicēja, nav noslēgts deleģēšanas līgums, vēl nav iespējams sākt studiju virzienu akreditāciju.

Lai pārrunātu akreditācijas procesu un tiktos ar sociālajiem partneriem, Vācijas Augstākās izglītības akreditācijas aģentūras pārstāvji no 13.februāra līdz 16.februārim uzturēsies Latvijā.

Sākotnēji tika plānots, ka, izmantojot jauno akreditācijas kārtību, līdz 1.martam akreditāciju veic izglītības, humanitāro zinātņu un mākslas, kā arī sociālās zinātņu, komerczinību un tiesību studiju virzienos. Savukārt līdz 15.maijam bija paredzēts akreditēt dabaszinātņu, matemātikas un informācijas tehnoloģiju, inženierzinātņu, ražošanas un būvniecības, kā arī lauksaimniecības studiju virzienus.

Portāls Mixnews.lv jau ziņoja, ka atklātā konkursā par institūciju, kas organizē augstskolu, koledžu un studiju virzienu novērtēšanu, uzvarējusi Vācijas augstākās izglītības akreditācijas aģentūra ASIIN.

IZM jau ir izveidojusi jauno akreditācijas komisiju 12 plus triju cilvēku sastāvā.

Valsts budžetā 2013.gadam ir paredzēts 151 tūkstotis latu, lai sākotnējā novērtēšana augstskolām un koledžām tiktu nodrošināta pilnīgi bez maksas un vienlaicīgi Latvijā tiktu nodrošināta akreditācijas iestādes darbība, tostarp programmu un ekspertu datubāzes izveide, ekspertu apmācība, konsultācijas augstskolām un koledžām un citi pakalpojumi.

Pēc sākotnējās akreditācijas noslēguma 2013.gadā augstskolas un koledžas pašas maksās par jaunu studiju virzienu akreditāciju. Tādējādi valsts budžeta līdzekļi šim procesam netiks izmantoti.

Foto: Toms Grīnbergs, LU Preses centrs

Komentāri