Mediķi aicina vecākus rūpīgi sekot līdzi bērna augšanas rādītājiem, Mixnews.lv

Mediķi aicina vecākus rūpīgi sekot līdzi bērna augšanas rādītājiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 07:10

Latvijas mediķi aicina vecākus rūpīgi sekot līdzi bērna augšanas rādītājiem un terapijas norise, ziņo LETA.

Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, portāls "www.esaugu.lv" un vairums Latvijas slimnīcu atgādina vecākiem rūpīgi sekot līdzi bērna augšanas rādītājiem un terapijas norisei, ja ārsts tādu nozīmējis.

Bērna augšana un attīstība ir neizsakāmi sarežģīts process, ko ietekmē, piemēram, apkārtējā fiziskā vide, noskaņa ģimenē, emocijas, uzturs, arī miegs. Normālu augšanu var apdraudēt kādreiz bijusi vai joprojām klātesoša hroniska slimība, bērnībā iegūta galvas trauma, infekcijas, arī iedzimtība, dažādas orgānu patoloģijas un citi apstākļi.

Bērnu slimnīcas endokrinologi kļuvuši par vēl lielākiem palīgiem, lai veiksmīgi noritētu bērnu ārstēšana. Pateicoties 2013.gada sākumā iegūtam aprīkojumam, viņi daudz vērīgāk var sekot līdzi tam, vai bērnu augšanas problēmu terapijas norit pilnvērtīgi un bez aizķeršanās.

Mājaslapa "www.esaugu.lv", Bērnu klīniskā universitātes slimnīca, kā arī vairums citu Latvijas slimnīcu jau vairākus gadus sadarbojas, lai pēc iespējas skaļāk atgādinātu, ka vecākiem ļoti rūpīgi jāseko līdzi savu bērnu augšanas rādītājiem.

Interneta vietne tapusi sadarbībā ar augšanas speciālistiem, un tajā pieejamas arī augšanas līknes, proti, kādam būtu jābūt bērna svaram, augumam un galvas apkārtmēram konkrētā vecumā.

Foto: st-birgid.de

Komentāri