Latvijā turpina plosīties gripa; miruši vēl septiņi cilvēki, Mixnews.lv

Latvijā turpina plosīties gripa; miruši vēl septiņi cilvēki

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 13:32

Pagājušajā nedēļā gripa prasījusi vēl septiņu cilvēku dzīvības, atsaucoties uz Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) monitoringa datiem, ziņo LETA.

Kopumā SPKC epidemiologi šajā gripas sezonā saņēmuši informāciju par 15 pacientu nāves gadījumiem, kuriem laboratoriski apstiprināta gripa, un vienu pacientu, kam bijušas aizdomas par saslimšanu ar gripu.

Slimnīcas ziņojušas, ka visi pacienti miruši no pneimonijas jeb plaušu karsoņa. Lielākoties tie bijuši cilvēki vecumā virs 40 gadiem - 15 pacienti, bet viens pacients bijis vecumā no 20 līdz 30 gadiem.

Visiem mirušajiem bijušas dažādas hroniskas saslimšanas, piemēram, sirds, plaušu, aknu, centrālās nervu sistēmas saslimšanas, vielmaiņas traucējumi vai citi riska faktori. Vienā gadījumā apstiprināta B tipa gripa, bet 14 gadījumos - A tipa gripa, bet par vienu gadījumu laboratorisku datu vēl nav.

Kā ziņoja portāls Mixnews, saslimstība ar gripu pagājušās nedēļas laikā palielinājusies vidēji par 2,5% un sasniegusi 438,9 gadījumus uz 100 000 iedzīvotāju, kas ir lielākais saslimstības līmenis kopš epidēmijas sākuma un augstāks nekā pagājušajā sezonā. Epidemiologi gripas izplatību joprojām vērtē kā plašu. Augstākā saslimstība reģistrēta Liepājā, Jelgavā, Daugavpilī un Rīgā.

Foto: chr.aif.ru, cityreporter.ru, hi-news.ru, mr7.ru

Komentāri