"Latvijas pasts" netiek galā ar neadresēto reklāmu, deputāti sūdzēsies EM, Mixnews.lv

"Latvijas pasts" netiek galā ar neadresēto reklāmu, deputāti sūdzēsies EM

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 14:29

"Latvijas pasts" piegādā tika 20% no Latvijā izplatītās neadresētās reklāmas, tādēļ nevar sagaidīt, ka "Latvijas Pasts" pats varētu tikt galā ar šo problēmu, šodien Saeimas Pieprasījumu komisijas sēdē informēja "Latvijas Pasta" valdes priekšsēdētājs Māris Kleinbergs, ziņo "nozare.lv".

Neadresētā reklāma bieži tiek ielikta iedzīvotāju pasta kastēs tādos apjomos, ka tiek samurcīti vai bojāti tie sūtījumi, kurus iedzīvotāji labprāt saņem un kurus piegādā Latvijas Pasts, izteicās komisijas loceklis Augusts Brigmanis (ZZS), kā piemēru minot abonētu žurnālu. Tas var tikt bojāts, ja tam pastkastē blakus iespiež neadresētas reklāmas lapu un bukletu žūkšņus.

Sēdes gaitā arī tika apspriesta iespēja izvietot tvertnes, kur iedzīvotājiem izmest nevēlamo reklāmu, lai to aizvestu un nodotu kā makulatūru. Tomēr no Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijas sēdē pieaicinātā pārstāvja izskanēja, ka šādas tvertnes, kur tās ir ieviestas, bieži tiek izvazātas, bojātas vai pat nozūd. Iedzīvotāji arī neesot izglītoti tās pareizi izmantot.

Komisijas loceklis Uldis Augulis (ZZS) pauda viedokli, ka problēma ar neadresēto reklāmu neesot tik nopietna, ka par to nevarētu tieši un vienkārši informēt EM. Augulis to teica pēc tam, kad sēdē pieaicinātais Satiksmes ministrijas (SM) sakaru departamenta direktors Edmunds Beļskis pastāstīja par elektroniskā surogātpasta regulēšanu un piedāvāja rakstīt EM par tai pakļautās reklāmas nozares problēmu. Augulis teica, ka šādi jautājums tikšot nevajadzīgi mētāts no vienas ministrijas uz otru.

Sarunā ar "Nozare.lv" Kleinbergs teica - ja izdos jaunus noteikumus, kurus ievēros "Latvijas Pasts" un citi sūtījumu piegādes komersanti, tas neapturēs iespēju atrast neprofesionālas gadījuma rakstura personas, kuras "par piecīti" izmētās simtiem, ja ne tūkstošiem drukātu reklāmas vēstījumu savā mikrorajonā.

Sēdē, kas notika vairāku deputātu "ēnu" pārpildītā telpā, komisija nolēma vēstulē informēt Ekonomikas ministriju (EM) par iedzīvotāju sūdzībām sakarā ar nevēlamas, neadresētas reklāmas piegādi uz mājokļu pastkastēm.

Komentāri