LNO mūziķu asins nodošanas akciju dēvē par priekšvēlēšanu aģitācijas platformu, Mixnews.lv

LNO mūziķu asins nodošanas akciju dēvē par priekšvēlēšanu aģitācijas platformu

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 19:57

Šodien vairākums Latvijas Nacionālās operas (LNO) orķestra mūziķu pievienojās asins ziedošanas akcijā, lai pievērstu uzmanību tam, kas notiek kultūrpolitikas jomā, ziņo LETA.

Kā pastāstīja LNO orķestra arodbiedrības valdes priekšsēdētājs Aldis Grunde, mūziķi izmantoja iespēju asinis nodot gan Valsts asinsdonoru centra nodrošinātajā autobusā pie operas, gan arī citviet, līdz ar to kopējo mūziķu skaitu, kuri nodeva asinis, nav iespējams precizēt.

Asinis ziedot bija gatavi 69 LNO orķestra mākslinieki, taču visiem to nebija iespējams izdarīt, jo, piemēram, netika pieņemti ceturtās asinsgrupas donori, savukārt kādam citam bija pārāk augsts vai zems asinsspiediens.

"Akcijas mērķis bija, lai mūs sadzird un glābj Latvijas kultūru kā tādu. Ir jāsaprot, ja nekas nemainīsies, tad mūziķu mums vairs nebūs," pauda Grunde, piebilstot, ka ar šodienas pasākumu vēlējās arī pievērst operas administrācijas uzmanību, lai mūziķiem tiktu atjaunota pilna laika darba slodze, kas ir samazināta kopš 2009.gada.

Savukārt Latvijas Nacionālās operas (LNO) administrācija uzskata, ka orķestra arodbiedrības rīkotā asins nodošanas akcija spilgti iezīmē faktu, ka sākusies aktīva pašvaldību priekšvēlēšanu kampaņa, pavēstīja LNO sabiedrisko attiecību vadītāja Ieviņa Ancena.

Laikā, kad Latvijas plašsaziņas līdzekļos vairs nedrīkst tikt izvērsta politiskā aģitācija, nacionālās apvienības VLTB/LNNK pārstāvim - Stopiņu novada domes deputātam un orķestra arodbiedrības valdes priekšsēdētājam Aldim Grundem - šāda aktivitāte ir ļoti ērts bezmaksas aģitācijas pasākums, uzskata operas vadība.

Ancena min, ka operai šādas akcijas radītie zaudējumi ir viegli aprēķināmi, jo mēģinājumu norisei par 850 latiem speciāli tika īrētas Rīgas Skaņu ierakstu studijas telpas, savukārt divas orķestra dīkstāves dienas izmaksā 5300 latu.

Tāpat LNO administrācijai šķiet nepieņemami, ka šāda veida akcija tiek rīkota laikā, kad Rīgā ieradies pasaulslavenais diriģents Korneliuss Meisters un starptautiski pazīstami solisti, lai sāktu darbu pie vērienīgākā šīs sezonas projekta - Riharda Vāgnera operu cikla "Nībelunga gredzens" mēģinājumiem. Asins nodošanas akcijas dēļ no mākslinieciskā viedokļa zaudētāji ir paši mūziķi, kas liedz sev iespēju maksimāli izmantot laiku, lai strādātu ar maestro Meisteru.

Darbinieku noslodzes un līdz ar to arī atalgojuma atjaunošana visiem LNO strādājošajiem ir operas administrācijas prioritāte. Tomēr atalgojuma jautājums jārisina konstruktīvi, respektējot visu LNO darbinieku intereses, tāpēc šobrīd sadarbībā ar Kultūras ministriju LNO meklē iespējas, lai jau šogad šis jautājums tiktu risināts. Bet metodes, kas paralizē ikdienas darbu, ir nepieņemamas, uzver LNO vadība.

Foto: spb.ria.ru, vetdiagnost.su

Komentāri