Gaismas pils infrastruktūru būvēs Nacionālā būvkompāniju apvienība, Mixnews.lv

Gaismas pils infrastruktūru būvēs Nacionālā būvkompāniju apvienība

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 20:14

Kultūras ministrijas konkursā par Latvijas Nacionālās bibliotēkas (LNB) infrastruktūras objektu pirmās kārtas būvdarbiem uzvarējusi pilnsabiedrība "Nacionālā būvkompāniju apvienība", kura tos gatava paveikt par 8,9 miljoniem latu bez PVN, ziņo BNS.

Konkursa izvēles kritērijs bija piedāvājums ar viszemāko cenu.

Atgādinām, ka pērnā gada sākumā izsludinātais iepirkums tika pārtraukts pērn oktobrī, pamatojot to ar pārāk dārgajiem piedāvājumiem.

Par neatbilstību iepirkuma nosacījumiem no konkursa iepriekš tika izslēgts tā sākotnējais uzvarētājs "LX Grupa", kas būvdarbus, tostarp ūdensvada un kanalizācijas tīklu pieslēguma, siltumtrases pieslēguma un autostāvvietas izbūvi, piedāvāja veikt par 6,7 miljoniem latu bez PVN.

Savukārt nākamais saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, ko iesniedza kompānija "Merks", ir teju par četriem miljoniem latu dārgāks, pārsniedzot 10 miljonus latu bez PVN. Tik lielu summu valsts šim iepirkumam nevarot atļauties tērēt, tāpēc tika nolemts esošo iepirkuma procedūru pārtraukt un pēc Iepirkumu uzraudzības biroja atļaujas saņemšanas veikt sarunu procedūru ar pašreizējo bibliotēkas būvnieku – "Nacionālo būvkompāniju apvienību", kura līgumā sākotnēji nebija paredzēta infrastruktūras izbūve.

Lai gan infrastruktūras būvniecība ir aizkavējusies, Kultūras ministrijai joprojām ir mērķis LNB ēkas būvdarbus pabeigt šā gada vasarā un nodot to ekspluatācijā gada beigās vienlaikus ar infrastruktūras darbu pabeigšanu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri