Ledus skulptūru festivāls Jelgavā pulcē teju 44 000 skatītāju, Mixnews.lv

Ledus skulptūru festivāls Jelgavā pulcē teju 44 000 skatītāju

фото

Sabiedrība | 2013. gada 13. februārī plkst. 22:07

Jelgavā 15.Starptautiskā ledus skulptūru festivāla izstādi un pasākumus Uzvaras parkā apmeklējuši 43 500 skatītāji. Kamēr festivāla lielās skulptūras joprojām apskatāmas Jelgavā, mazās skulptūras patlaban ceļo uz Ogri, Jēkabpili un Ērgļiem, ziņo LETA.

Kā informēja Jelgavas pilsētas pašvaldības iestādes "Kultūra" sabiedrisko attiecību speciāliste Simona Saule, mazās konkursa skulptūras tika transportētas uz citām Latvijas pilsētām, lai dalītos ledus mākslas brīnumā, tāpēc līdz 14.februārim skulptūras ir apskatāmas Ogrē.

No piektdienas, 15.februāra, līdz svētdienai, 17.februārim, tās būs apskatāmas Jēkabpilī "Sēļu sētā", savukārt no svētdienas, 17.februāra, līdz trešdienai, 20.februārim, iepriecināti tiks Ērgļu iedzīvotāji.

Savukārt Uzvaras parkā Jelgavā jebkurš interesents var doties apskatīt lielās skulptūras, nofotografēties pie foto skulptūrām un apskatīties, kāda izskatījās ledus pirts no iekšpuses. Iestājoties diennakts tumšajam laikam, skulptūras tiek izgaismotas, radot īpašu gaismu un krāsu spēli.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Jelgavā noslēdzies 15. Starptautiskais ledus skulptūru festivāls, kurā pirmo vietu individuālajā vērtējumā par darbu "Saules gredzeni" ieguva Lielbritānijas ledus skulptors Metjū Fosters. Otro vietu individuālajā vērtējumā par skulptūru "Lidinoties virs viļņiem" ieguva Krievijas tēlnieks Aleksejs Verbitskis, savukārt trešo vietu par darbu "Melns un balts" ieguvis Lietuvas mākslinieks Donats Mockus.

Foto: publicitātes foto, travelnet.lv

Komentāri