Meklējot arī naktī, joprojām neatrod jūrā pazudušo kaitbordistu, Mixnews.lv

Meklējot arī naktī, joprojām neatrod jūrā pazudušo kaitbordistu

фото

Sabiedrība | 2015. gada 6. janvārī plkst. 09:14

Brīvprātīgajiem sadarbībā ar glābējiem arī naktī uz otrdienu neizdevās atrast pie Kolkas raga pazudušo kaitbordistu, informēja Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestā (VUGD).

VUGD darbinieki atsaukušies brīvprātīgo lūgumam un izgaismoja jūras karstu pie Kaltenes, kur bija nolemts turpināt pazudušo kaitbordistu meklēt.

Glābēji palīdzību snieguši līdz plkst.2 naktī, taču arī šoreiz meklēšanas darbi beigušies bez rezultāta.

Jāatgādina, ka pie Kolkas raga pazudušo kaitbordistu brīvprātīgie turpināja meklēt arī naktī, informēja brīvprātīgo meklēšanas darba koordinators Āris Muitnieks.

Brīvprātīgie tika aicināti no plkst.23 pulcēties uz meklēšanu Kaltenē, kad bija plānots organizēti sadalīties un apsekot teritoriju laika posmā no plkst.24 līdz plkst.4.

Meklēšanas darbus veica ar Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta modelēto kaitbordista pārvietošanās karti, pēc kuras varētu pieļaut, ka viņš tiks izskalots pie Kaltenes šonakt plkst.2.

Muitnieks norādīja, ka viņš komunicē ar Krasta apsardzes dienestu un šo sadarbību vērtē kā "diezgan raitu". Viņš nevarēja komentēt, kāda ir sadarbība, piemēram, ar Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) pārstāvjiem, jo to koordinē citas personas.

Muitnieks mudināja ikvienu iedzīvotāju, kam ir iespēja, paiet gar Latvijas piekrasti un pievērst uzmanību apkārtnei, iesaistoties pazudušā kaitbordista meklēšanā.

VUGD izsaukumu uz Dundagas novadu 3.janvārī saņēma pēc plkst.15. Krastā palicēji ziņojuši, ka sportists iepūsts jūrā un pazudis no viņu redzesloka. No tuvākā glābēju dislokācijas punkta 41 kilometru attālajā Dundagā VUGD brigāde ieradusies pēc 36 minūtēm, un nekavējoties sākti glābšanas darbi.

Meklēšanas darbus koordinēja Jūras spēku flotiles Krasta apsardzes dienesta Jūras meklēšanas koordinācijas dienests (MRCC Rīga). Piekrastes apsekošanā tika iesaistīti VUGD darbinieki un iedzīvotāji, bet jūrā pazudušo vīrieti meklēja Gaisa spēku aviācijas bāzes helikopteri, tirdzniecības un Jūras spēku kuģi.

Komentāri