Pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus, Mixnews.lv

Pareizticīgie un vecticībnieki svin Ziemassvētkus

фото

Sabiedrība | 2015. gada 7. janvārī plkst. 09:08

Trešdien pareizticīgie un vecticībnieki Latvijā svin Ziemassvētkus - Kristus piedzimšanas svētkus, ziņo LETA.

Dievišķo liturģiju Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē Latvijas Pareizticīgās baznīcas Rīgas un visas Latvijas metropolīts Aleksandrs kalpoja jau aizvadītajā naktī.

Kristus piedzimšanas svētku otrajā dienā, 8.janvārī, plkst.9 metropolīts Aleksandrs kalpos Dievišķo liturģiju Rīgas Svētās Trijādības-Sergija sieviešu klostera sirdsskaidrā Radoņežas Sergija baznīcā, bet plkst.17, līdzkalpojot Rīgas prāvestības garīdzniekiem, metropolīts kalpos Lielo vakara dievkalpojumu Rīgas Kristus piedzimšanas katedrālē. Dievkalpojumos piedalīties aicināts ikviens ticīgais.

"Šajās svētajās Kristus piedzimšanas svētku dienās pienesīsim pateicību Dievam par nodzīvoto gadu, izlūgsimies viņa svētību jaunajam gadam. Lai nākamais gads būtu Dieva žēlastības un svētības gads," Latvijas pareizticīgo baznīcai piederīgajiem vēl metropolīts Aleksandrs. Pareizticīgos un vecticībniekus svētkos sveic arī Valsts prezidents Andris Bērziņš, vēlot mierpilnus Ziemassvētkus. "Novēlu, lai Ziemassvētku labā vēsts mūs uzrunā un pavada katru dienu, lai Ziemassvētku gaišums atspīd ikviena cilvēka sirdī. Lai mierpilns un mīlestības pilns šis laiks," pauda prezidents.

Rietumu kristīgajā baznīcā Ziemassvētki tiek svinēti 25.decembrī un 26.decembrī. Pareizticīgo baznīca seko Jūlija Cēzara kalendāram, tāpēc pirmie Ziemassvētki tiek svinēti 7.janvārī. Latvijā ir aptuveni 400 000 tādu konfesiju pārstāvju, kuri Ziemassvētkus svin trešdien.

Gaišajā nedēļā, kas seko Kristus piedzimšanas svētkiem, daudzās draudzēs notiks svētku pasākumi un koncerti. Svētdienas skolu audzēkņi apciemos pansionātus, bērnunamus un slimnīcas, dāvājot to iemītniekiem svētku sajūtu ar koncertiem un pašu sagatavotām dāvanām. Svētku pasākumi notiks ne tikai Rīgā, bet arī daudzās citās Latvijas pilsētās, piemēram, Daugavpilī, Liepājā, Jelgavā, Rēzeknē un citviet.

Rīgas un vairākās Latgales pašvaldībās strādājošie šo dienu var dabūt brīvu ar nosacījumu, ka tā tiks atstrādāta.

Jautājums par oficiālas brīvdienas ieviešanu arī pareizticīgo un vecticībnieku Ziemassvētkos patlaban atrodas izskatīšanā Saeimas komisijās. Šāda iecere ir izskanējusi arī iepriekšējos gados, taču parlamenta vairākuma atbalstu tā līdz šim nav guvusi.

Komentāri