Aptauja: Iedzīvotāji vīlušies Ceļu policijas darbā, Mixnews.lv

Aptauja: Iedzīvotāji vīlušies Ceļu policijas darbā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 8. janvārī plkst. 15:06

Ceļu policijas darbs gadumijā nav apmierinājis Latvijas autovadītājus, gaidas pēc publiski izteiktajiem solījumiem bijušas lielākas, informēja Pauls Timrots.

Autovadītāju noskaņojumu apliecinot LTV1 raidījuma "Zebra" veiktā aptauja, kurā piedalījās vairāk nekā 1300 respondenti.

Kā skaidro Timrots, ņemot vērā aptaujas rezultātus un iedzīvotāju sniegto vērtējumu, jāsecina, ka Ceļu policija ir sasniegusi savu spēju robežu. "Iedzīvotāji sagaida arvien aktīvāku darbu, bet šķiet, ka vairāk resursu satiksmes uzraugiem nav. Līdz ar to Ceļu policijai rūpīgāk vajadzētu pievērst uzmanību tam, kur un kad tā strādā, lai autovadītājiem parādītu, ka vārdi saskan ar darbiem," norāda eksperts.

Analizējot aptaujas rezultātus, secināms, ka Ceļu policijas sniegums šajā gadumijā bijis sliktāks nekā iepriekš - gandrīz puse respondentu (42,9%) trīs diennaktīs no 31.decembra līdz 2.janvārim nav redzējuši nevienu Ceļu policijas ekipāžu. Salīdzinot ar iepriekšējā gada rezultātiem aptaujā, nevienu ekipāžu nebija redzējuši vien 28,4%.

Aptaujas rezultāti rāda, ka svētku brīvdienās Ceļu policija apturējusi vien 13,7% autovadītāju, kas ir līdzvērtīgs darba ražīgums pagājušajā gadumijā, kad apturēja 13,9%. Jāpiemin, ka saulgriežos pērn, kad arī tika veikta aptauja, šie rādītāji bija nedaudz augstāki - tika apturēti vairāk nekā 17% aptaujāto.

Negatīva iezīme parādās arī jautājumā, vai respondenti svētku brīvdienās pamanījuši Ceļu policijas publiski solīto kampaņveidīgu transportlīdzekļu apturēšanu. Lielākā daļa (70,2%) uz to atbildējusi noliedzoši. Tikai 25,9% respondentu snieguši apstiprinošu atbildi, bet 3,9% nav tam pievērsuši uzmanību. Salīdzinot datus ar 2013.-2014.gadumijas aptauju, secināms, ka iepriekš solītos reidus toreiz nebija pamanījuši 62,5% aptaujāto, savukārt kampaņveidīgu apturēšanu bija novērojuši 31,6%.

Šoreiz aptaujā cilvēki arī aicināti izteikties par Ceļu policijas darbu gadumijā. Biežāk izteiktie komentāri - "pirms svētkiem bija dzirdēts par masveidīgajiem reidiem, gaidīju tos, bet nesagaidīju", "ja vārdi nesaskan ar darbiem, vai vispār esam drošībā?", kā arī "Ceļu policija strādāja kā parasti" un citi.

Kā norāda Timrots, viņam svarīga šķiet atziņa no aptaujas - "ja cilvēki redz Ceļu policiju, viņi par to priecājas, novērtē, jūtas lielākā drošībā".

Jāpiebilst, ka svētku brīvdienās Valsts policija solīja uz ceļiem rīkot reidus. Masveida reidos policija solīja sekot līdzi ne tikai transportlīdzekļu vadītājiem, bet arī tam, lai gājēji un velosipēdisti pa ceļu pārvietotos droši un būtu labi pamanāmi pārējiem satiksmes dalībniekiem.

Foto: Ieva Zemīte

Komentāri