Tirgotājs: Jaunās prasības neatrisinās jauniešu alkoholisma problēmu, Mixnews.lv

Tirgotājs: Jaunās prasības neatrisinās jauniešu alkoholisma problēmu

Šodien Saeimā atbalstītie grozījumi Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka alkoholiskos dzērienus naktī būs atļauts pārdot tikai tādās vietās, kur to realizē tikai izlejamā veidā, nerisinās problēmas, kas saistītas gan ar alkohola apriti jauniešu un nepilngadīgo vidū, gan arī ar nelegālā alkohola aprites apkarošanu, biznesa portālam "Nozare.lv" apgalvoja veikala-kafejnīcas "Degviela" īpašnieces SIA "Tamir" valdes loceklis Voldemārs Siliņš.

"Šaubos, ka tie panāks vēlamo efektu, tikai palielinās birokrātisko slogu alkoholisko dzērienu tirdzniecības licences iegūšanai mazajiem veikaliem, kas piestrādā arī kā kafejnīcas. It sevišķi neredzu nekādu saistību šīm izmaiņām ar deputātu minēto problēmu par jauniešu un nepilngadīgo alkohola patēriņu samazināšanu," pauda Siliņš.

Viņaprāt, šie grozījumi nekādā veidā neietekmēs tās vietas, kur alkoholu var nopirkt nepilngadīgie, tāpēc būtu drīzāk nepieciešams palielināt kontroli un sodus par šādiem pārkāpumiem, jo tas varētu nest rezultātus.

Uzņēmējs arī atzina, ka šajos grozījumos nav atrodama neviena izmaiņa par nelegālo alkoholu, ko tirgotājs uzskata par lielāko problēmu.

"Cilvēki jau nesāks dzert īpaši mazāk, ja pa nakti nevarēs iegādāties alkoholu kafejnīcā. Līdz ar to, visticamāk, šo biznesu pārņems taksisti vai vienkārši nelegālā alkohola "točkas" un cilvēki tāpat kā līdz šim lietos nelegālo alkoholu. Tāpēc neuzskatu, ka tas ir labākais variants," sacīja Siliņš.

Kā ziņoja portāls Mixnews, Saeimas deputāti šodien otrajā lasījumā atbalstīja grozījumus Alkoholisko dzērienu aprites likumā, kas paredz, ka no 22:00 līdz 8:00 alkoholiskos dzērienus mazumtirdzniecībā varēs pārdot tādās vietās, kur tie tiek realizēti tikai izlejamā veidā.

Grozījumi paredz arī dokumenta uzrādīšanu personām vecumā no 18 līdz 25 gadiem, iegādājoties grādīgos dzērienus.

Komentāri