Ātrās palīdzības darbinieks pastāsta par šausminošiem darba apstākļiem (FOTO), Mixnews.lv

Ātrās palīdzības darbinieks pastāsta par šausminošiem darba apstākļiem (FOTO) (1)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 9. janvārī plkst. 10:07

Atsevišķas Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) automašīnas ir tik nolietotas, ka ziemā tajās mēdz būt tik auksti, ka sasalst pat medikamentu ampulas, ierakstā savā "Facebook" profilā vēsta Rafaels Ciekurs, kurš strādā par ārsta palīgu vienā no ātrās palīdzības ekipāžām, ziņo LETA.

Ciekurs sociālajā tīklā ievietojis fotogrāfijas, kurās uzsvērts, ka arī pašiem mediķiem, ilgstoši atrodoties ātrās palīdzības mašīnās, draud ķermeņa atdzišana. Ciekurs ievietotajās bildēs uzsvēris automašīnas slikto tehnisko stāvokli un nolietojumu.

фото

Jaunais medicīnas darbinieks bildes parakstā norādījis, ka atbalsta veselības ministra Gunta Belēviča ieceri iegādāties ātrās palīdzības mašīnas līzingā, un izteicis aicinājumu finanšu ministram Jānim Reiram "vienu nakti izbaudīt NMPD nakts brauciena burvību".

фото

Kā pastāstīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) priekšsēdētājs Valdis Keris, visos NMPD reģionālajos centros ir arodorganizācijas un šādus jautājumus var risināt ar to starpniecību.

"Ir jau labi, ka kaut kas tiek augšuplādēts, tas raisa diskusijas, tomēr ir arī likumiskas iespējas risināt problēmas, ja darbinieks ir satraukts, piemēram, par darba apstākļiem vai savu dzīvību," norādīja Keris.

Kerim nebija informācijas, ka ātrās palīdzības automašīnu tehniskā stāvokļa dēļ būtu apdraudēta mediķu veselība. "Katrai mašīnai kaut kas var gadīties, tomēr tā nav sistemātiska parādība," uzsvēra Keris.

Foto: Facebook

Komentāri 1
Annapirms 4 gadiem
Ministri paši lai brauc ar caurām mašīnām un tautai par ievēlēšanu
tik labos amatos,ka var tērēt miljonus par jaunām mašīnām,arī lai tautai atvēl kaut ko cienīgu...