Iespējams, jau vasarā Dzintaru koncertzāle vērs durvis apmeklētājiem, Mixnews.lv

Iespējams, jau vasarā Dzintaru koncertzāle vērs durvis apmeklētājiem

фото

Sabiedrība | 2013. gada 14. februārī plkst. 20:19

Patlaban Dzintaru koncertzāles Mazās jeb slēgtās zāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbi notiek pēc grafika, un, ja tie arī turpmāk noritēs bez aizkavēšanās, tad jūnija sākumā pilsētnieki un pilsētas viesi varēs apmeklēt pirmos koncertus Dzintaru koncertzāles estrādē, žurnālistiem pavēstīja Jūrmalas pilsētas domes priekšsēdētāja vietniece Larisa Loskutova.

Būvniecības uzņēmuma "Re&Re" valdes priekšsēdētājs Ainārs Pauniņš norādīja, ka patlaban būvniecības 1.kārtā iecerētie darbi rit raiti un nav šaubu, ka objekts tiks pabeigts laikā. Viņš piebilda, ka no tehnoloģiskā viedokļa objekts esot sarežģīts, taču pēc būvdarbu pabeigšanas rezultāts būs iespaidīgs.

Kā pastāstīja būvdarbu vadītājs Ervīns Koncevičs, galvenais uzstādījums ir vēsturisko konstrukciju un apdares elementu saglabāšana. Tālab ir marķētas un demontētas ēkas restaurējamās daļas un iekonservēti vēsturiskie sienu gleznojumi, kas nākamajā būvdarbu periodā tiks restaurēti.

Projektu vadītājs arī norādīja, ka Mazās zāles pirmās kārtas rekonstrukcijas un restaurācijas apjomīgākie darbi ir saistīti ar jaunā pagrabstāva izbūvēšanu - piecu metru dziļumā tiks izbūvēta apmēram 1200 kvadrātmetru liela platība, kur atradīsies mākslinieku grimētavas, labierīcības, mēģinājumu zāles un tehniskās telpas, bet virs šīm telpām pēc rekonstrukcijas sliesies divi jauni paviljoni. Pagrabstāvs no jauna tiks izbūvēts arī zem vēsturiskās ēkas.

Patlaban līdz ēkai ir izbūvēts ūdensvads un lietus kanalizācijas pieslēgums, ēkā ir sākti santehnikas darbi, kā arī zibensnovedēja sistēmas izbūve. Ņemot vērā Jūrmalas ģeogrāfisko novietojumu, ir veikta gruntsūdens līmeņa pazemināšana, ir izrakts un izvests apmēram 5000 kubikmetru grunts un izveidota mikropāļu atbalsta siena.

Toties vasarā jeb koncertsezonas laikā būvdarbi Dzintaru koncertzāles Mazajā zālē tiks pārtraukti un būvniecības zona norobežota. Ieeja Dzintaru koncertzālē būs no parka puses, un Mazā zāle šajā sezonā apmeklētājiem pieejama nebūs. Kā bilda Loskutova, būvniecības darbi "netraucēs Dzintaru koncertzālei dzīvot" - pieeja estrādes daļai un māksliniekiem būs nodrošinātas telpas koncertzāles teritorijā.

Atgādinām, ka Dzintaru koncertzāles Mazās jeb slēgtās zāles rekonstrukcijas un restaurācijas darbus plānots realizēt līdz 2014.gada beigām ar diviem tehnoloģiskiem pārtraukumiem 2013.gada un 2014.gadu vasaras mēnešos. Pēc rekonstrukcijas Mazajā zālē atradīsies 460 vietas.

Zāle tiks restaurēta, saglabājot vēsturiskās vērtības, taču pēc rekonstrukcijas tā būs aprīkota ar apkures un ventilācijas sistēmu, tālab tā būs izmantojama visu gadu.

Foto: mixnews.lv

Komentāri