Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas parāde šogad notiks Kuldīgā, Mixnews.lv

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienas parāde šogad notiks Kuldīgā

фото

Sabiedrība | 2013. gada 14. februārī plkst. 22:12

Latvijas Neatkarības atjaunošanas dienā, 4.maijā, Kuldīgā notiks bruņoto spēku parāde. Par to šodien, tiekoties ar Kuldīgas novada domes vadību, vienojās aizsardzības ministrs Artis Pabriks (V), ziņo LETA.

Lai dotu iespēju iepazīties ar bruņotajiem spēkiem arī tiem iedzīvotājiem, kuriem nav iespēju apmeklēt tradicionālās valsts svētku parādes Rīgā, pagājušajā gadā Aizsardzības ministrija un Nacionālie bruņotie spēki (NBS) aizsāka jaunu tradīciju - valsts Neatkarības atjaunošanas dienā kādā no Latvijas novadiem organizēt bruņoto spēku dienu.

Pērn šāda parāde notika Rēzeknē, savukārt šogad nolemts iepriecināt Kurzemes reģiona iedzīvotājus, parādi rīkojot Kuldīgā.

"Kurzemei ir bijusi nozīmīga loma Latvijas valsts veidošanā, latviešu karavīri šeit ir izcīnījuši izšķirošas kaujas, lai iegūtu un nosargātu Latvijas brīvību. Esmu gandarīts par iespēju rīkot Nacionālo bruņoto spēku parādi pašā Kurzemes sirdī, senās Kurzemes hercogistes galvaspilsētā Kuldīgā. Kurzemes hercogistes vairāk nekā 200 pastāvēšanas gadi ir uzskatāmi par tā laika valstiskuma formu, kas atstājusi pēdas kurzemnieku valstiskuma apziņā arī mūsdienās," norāda Pabriks.

Foto: mixnews.lv

Komentāri