Homoseksuāļi vēlas oficiālu Latvijas nostāju minoritāšu jautājumā, Mixnews.lv

Homoseksuāļi vēlas oficiālu Latvijas nostāju minoritāšu jautājumā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 14. janvārī plkst. 19:14

Lesbiešu, geju, biseksuāļu, transpersonu (LGBT) un viņu draugu apvienība "Mozaīka" vēlas sagaidīt oficiālu Latvijas nostāju minoritāšu jautājumā.

Kā skaidroja apvienībā, kopējas nostājas formulēšana ir būtiska, īpaši laikā, kad Latvija ir Eiropas Savienības Padomes prezidējošā valsts. "Būtu jāsaprot, vai Latvija atzīst Eiropā pieņemtās vērtības," sacīja apvienībā.

Tāpat "Mozaīka" sagaida arī Eiropas Savienības (ES) viedokli par to, ka tik augstām amatpersonām būtu ļoti jāpiedomā pie publiskiem paziņojumiem, jo Valsts prezidenta Andra Bērziņa intervijā "Neatkarīgajai" paustais negatīvi ietekmējot LGBT kopienu Latvijā.

Jāpiebilst, ka Eiropas Parlamenta deputāte no Nīderlandes Sofija Intvelda iesniegusi jautājumu ES Padomei, prasot skaidrot Valsts prezidenta Bērziņa "homofobiskos izteikumus" intervijā "Neatkarīgajai".

Bērziņš intervijā laikrakstam decembra vidū norādīja, ka cilvēku seksuālā orientācija nav publiski jāreklamē.

"Es agrāk nenovērtēju visas šīs sistēmas spēku un ietekmi," sacījis politiķis, tomēr aicinot nevērsties pret seksuālajām minoritātēm, jo, "izrādot nepatiku, mēs viņus tikai atbalstīsim. Viņi teiks: redz, kā mums uzbrūk, nāciet mūs aizstāvēt".

"Katrs cilvēks pats izvēlas savu dzīves ceļu, un katram arī jāatbild par savu izvēli. Bet šī izvēle nav jāuzspiež pārējiem, un katrā gadījumā tā nav publiski jāreklamē. Šāds ceļš ved uz nekurieni," teicis Bērziņš.

Komentāri