Zolitūdes traģēdija: Aizdomās turamā statusu piemēro arī projekta autoram (Papildināts), Mixnews.lv

Zolitūdes traģēdija: Aizdomās turamā statusu piemēro arī projekta autoram (Papildināts)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 14. janvārī plkst. 12:56

Papildināts 15:50

Zolitūdes lielveikala traģēdijas lietā aizdomās turētā statuss piemērots vēl vienai personai, ziņo LETA.

Trešais aizdomās turamais ir arhitekts Andris Kalinka, kurš ir Zolitūdē sabrukušā lielveikala projekta autors. Viņš pats to apstiprināja.

Sastapts policijas vestibilā, Kalinka apliecināja: "Esmu atzīts par aizdomās turamo, un man ir piemērots drošības līdzeklis, kas nav saistīts ar brīvības atņemšanu."

Kalinka arī apliecināja, ka izmeklēšanas laikā viņš sadarbosies. To, vai vainu atzīst vai neatzīst, Kalinka un viņa aizstāvis nekomentēja. Arī no citiem komentāriem Kalinka atturējās.

Šodien Zolitūdes kriminālprocesa izmeklēšanā procesa virzītājs atzinis par aizdomās turamo vēl vienu personu un šai personai kā drošības līdzeklis piemērota policijas uzraudzība un aizliegums izbraukt no valsts, informē policija.

Tāpat procesa virzītājs pieņēmis lēmumu par to, ka tiek sākts process piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanai vēl vienai juridiskai personai.

Kopumā patlaban trīs fiziskās personas atzītas par aizdomās turamām, un pret divām juridiskajām personām nolemts sākt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu.

Zolitūdes lielveikala traģēdijas lietā arhitektu birojam SIA "Kubs" ir uzlikts mantas arests, apstiprināja "Kuba" pārstāvis zvērināts advokāts Jānis Junkers.

Viņš apstiprināja, ka "uzņēmuma sakarā ir aresta lēmums". Plašākus komentārus viņš nesniedza.

Arhitektu birojs SIA "Kubs" reģistrēts 1991.gadā, uzņēmuma reģistrētais pamatkapitāls ir 4020 lati (5720 eiro). "Kuba" īpašnieki ir Dace Putniņa (92,54%) un Andris Kalinka (7,46%), liecina "Firmas.lv" informācija. Līdz 2011.gadam uzņēmuma līdzīpašniece bija arī Daces Putniņas un Andra Kalinkas māte arhitekte Zane Kalinka.

"Kuba" valdē ir trīs valdes locekļi - Zane Kalinka, Andris Kalinka un Dace Putniņa, katram no viņiem ir tiesības pārstāvēt uzņēmumu atsevišķi. Pēc notikušās traģēdijas Zane Kalinka un Andris Kalinka uz izmeklēšanas laiku nolēma apturēt savu arhitekta sertifikātu darbību, neiesaistoties nevienā projektā.

Arhitektu biroja "Kubs" līdzīpašniece Dace Putniņa ir Zolitūdes projekta ģenerāluzņēmēja "Re&Re" līdzīpašnieka Didža Putniņa dzīvesbiedre, taču konkrētajā projektā nebija aktīvi iesaistīta, iepriekš aģentūrai LETA uzsvēra "Re&Re" biznesa attīstības un komunikācijas direktore Mārīte Straume.

"Kubs" 2013.gadā strādāja ar 634 394 eiro apgrozījumu un guva 126 093 eiro peļņu, liecina "Firmas.lv" informācija. 2012.gadā arhitektu biroja apgrozījums bija 955 444 eiro un tika gūta 338 787 eiro peļņa.

Arhitektu birojs 2013.gadā strādāja pie projektiem "Multifunkcionālais centrs Rīgā, kvartāla daļā starp Tērbatas, Krišjāņa Barona, Blaumaņa un Dzirnavu ielu", "Daudzstāvu daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas Dzirciema ielā, Rīgā". Birojs iepriekš jau ir realizējis daudzus pazīstamus projektus, starp kuriem pazīstamākie ir tirdzniecības un biroju centri Tērbatas un Lāčplēša ielas krustojumā, viesnīcas "Rīdzene" rekonstrukcija, Mežotnes pils rekonstrukcija, "Chrysler" centrs Krasta ielā, biroju komplekss "Baltais vējš" un daudzi citi.

Portāls "Pietiek.com" 2013.gadā ziņoja, ka vēl 2013.gada 26. novembrī "Lursoft" un Ceļu satiksmes drošības direkcijas datubāzes rādīja, ka arhitektu firmai "Kubs" pieder četras automašīnas - luksusa klases auto "Porsche Cayenne", BMW 735 un 2010.gada izlaiduma "Land Rover Discovery", kā arī "Mercedes Benz C180". Savukārt jau trīs dienas vēlāk datubāzes rādīja, ka "Kubam" vairs nepieder neviens auto.

"Pietiek.com" noskaidroja, ka visas četras automašīnas nonākušas SIA "Ella" īpašumā. Šīs SIA valdes locekļi ir Andris Kalinka un Zane Kalinka, bet vienīgais īpašnieks ir vēl viens Kalinku ģimenes pārstāvis - Juris Kalinka.

Vēl mantas arests piemērots arī projektēšanas uzņēmumam SIA "HND Grupa", kas pieder aizdomās turamajam būvinženierim Ivaram Sergetam, apstiprināja "HND Grupas" pārstāvis zvērināts advokāts Artūrs Zvejsalnieks.

Advokāts norādīja, ka arests ir uzlikts diviem uzņēmuma kontiem.

Jāatgādina, ka Zolitūdes lielveikala "Maxima" traģēdijas lietā vienai juridiskai personai tiesa kā ierobežojošu līdzekli piemērojusi mantas arestu, Latvijas Televīzijā atzina Valsts policijas Galvenās kriminālpolicijas pārvaldes priekšnieks Andrejs Grišins. Viņš gan intervijas laikā neminēja, kurai juridiskai personai šis mantas arests ticis piemērots.

Zolitūdes lielveikala traģēdijas lietā policija piemērojusi aizdomās turētā statusu sagruvušās ēkas būvinženierim Sergetam un veikala projekta būvekspertīzes veicējam Andrim Gulbim.

Savukārt pret kādu juridisko personu ir pieņemts lēmums vērst piespiedu ietekmēšanas līdzekli.

Sergetam un Gulbim tiesa kā drošības līdzekli noteica apcietinājumu.

Komentāri