Pēc Dāvja operācijas ASV pāri palikuši 43 000 eiro, Mixnews.lv

Pēc Dāvja operācijas ASV pāri palikuši 43 000 eiro

фото

Sabiedrība | 2015. gada 16. janvārī plkst. 14:46

Pēc Dāvja operācijas Filadelfijas Bērnu slimnīcā no saziedotajiem 317 173 eiro un valsts piešķirtajiem 100 000 eiro pāri palikuši 43 338 eiro, tikšanās laikā ar Dāvi medijiem pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda pārstāve Ieva Lejniece, ziņo LETA.

Pāri palikušos 43 338 eiro plānots novirzīt Ārkārtas gadījumu fondam. Dāvja operācija kopumā izmaksāja 361 944 eiro, tomēr gala rēķins vēl nav saņemts. Tālab nav zināms, kāda būs gala summa.

Aviobiļetes uz ASV un atpakaļ četrām personām izmaksājušas vairāk nekā 11 000 eiro, savukārt skābekļa balons - papildus 450 eiro.

Ceļojuma apdrošināšana trim personām izmaksājusi 167 eiro, jo vienam ārstam apdrošināšana jau bijusi.

Aviobiļešu datumu maiņa neizmaksāja neko, jo aviokompānija sniedza atbalstu un par pakalpojumu naudu neprasīja.

Medicīniskie izmeklējumi izmaksājuši 57 eiro, bet ESTA administratīvā nodeva - 34 eiro. Viesnīcu ārstiem Filadelfijā apmaksāja tur dzīvojošie latvieši.

Pagaidām kopējās izmaksas ir 383 835 eiro.

Kā pastāstīja Lejniece, reizi ceturksnī Bērnu slimnīcas fonds sniegs atskaiti, kā Ārkārtas gadījumu fondam novirzītie līdzekļi tiek izmantoti.

Kā tikšanās laikā pastāstīja Bērnu slimnīcas fonda vadītāja Liene Dambiņa, šobrīd jau vairākiem bērniem nepieciešami finanšu līdzekļi medikamentiem, pārbaužu veikšanai un operācijām ārzemēs.

Tāpat tikšanās laikā Dāvja mamma izteica pateicību visiem ziedotājiem, Dāvja ārstējošajam ārstam Olafam Volrātam un ārstējošajam personālam, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcai (BKUS), kā arī Bērnu slimnīcas fondam. "Visi bērnu vecāki noteikti sapratīs, cik ļoti esmu pateicīga par palīdzību un mana bērna dzīvības glābšanu," uzsvēra Dāvja māte.

Dāvja ārstējošais ārsts atzīmēja, ka šis nav tipisks saslimšanas gadījums un arī Filadelfijas bērnu slimnīcas ārsti pēc Dāvja apskatīšanas nevarēja garantēt, kāds būs rezultāts. Tomēr patiesais saslimšanas cēlonis vēl nav zināms un kopā ar Filadelfijas kolēģiem pie tā tiek strādāts, piebilda Volrāts.

Kā tikšanās laikā medijiem pastāstīja BKUS valdes locekle Zane Straume, slimnīca plāno ar Veselības ministriju (VM) un Nacionālo veselības dienestu radīt sistēmu, lai arī situācijās, kad Latvijā vai Eiropas Savienībā (ES) pacientam palīdzēt nav iespējams, varētu rast risinājumu.

Komentāri