Rīgas zoodārzā būvēs Āfrikas savannu, Mixnews.lv

Rīgas zoodārzā būvēs Āfrikas savannu

фото

Sabiedrība | 2015. gada 19. janvārī plkst. 09:12

Būvprojekts ekspozīcijas objektam "Āfrikas savanna" Rīgas Nacionālajam zooloģiskajam dārzam pašlaik ir iesniegts Rīgas pilsētas būvvaldē būvatļaujas saņemšanai un varētu tikt realizēts gada laikā pēc nepieciešamā finansējuma piesaistes, informēja Rīgas domes Attīstības departamentā.

Būvprojekta saskaņošanas procesā atbilstoši Rīgas būvvaldes speciālistu veiktajām piezīmēm būvprojektā vēl tiek veikti nelieli precizējumi un tiek saņemti būvprojekta saskaņošanai nepieciešamie atsevišķu institūciju saskaņojumi, informēja departamenta pārstāve Lineta Mikša. Rīgas būvvalde ir pagarinājusi sākotnēji plānoto būvprojekta saskaņošanas termiņu līdz 23.janvārim, aģentūra LETA uzzināja būvvaldē.

Mikša paskaidroja, ka minētais objekts zooloģiskajā dārzā varētu tikt izbūvēts gada laikā kopš būvdarbiem nepieciešamā finansējuma saņemšanas no Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda.

Projekts paredz, zooloģiskajā dārzā izveidot jaunu, mūsdienīgu ekspozīciju, kas apmeklētājiem nodrošinās vēl nebijušu pieredzi saziņā ar dzīvo dabu.

Realizējot projektu, zooloģiskajā dārzā tiks izbūvētas zebru, antilopju un surikātu mītnes ar dzīvnieku āra pastaigu laukumu, huzārpērtiķu mītne ar tai piegulošu ūdenskrātuvi, kā arī degunragputnu mītne ar apjumtu āra aploku izbūvi. Ekspozīcija ir idejiski savienota ar 2007.gadā uzcelto žirafu mītni un āra pastaigu laukumiem.

Būvprojekts paredz tādus risinājumus, kas veidos jauktu ekspozīciju, kurā apmeklētājiem vienlaicīgi tiktu rādītas žirafes, zebras, antilopes, surikāti un degunragputni, kā arī iekļauta huzārpērtiķu sala. Apmeklētāju celiņus - ar pastāvīgi mainīgu virzienu un augstumu - paredzēts vadīt caur ekspozīcijas teritoriju, lai iespējami tuvinātu cilvēkus un dzīvniekus.

Skatītāju daļa iecerēta kā 100% pieejama cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, apmeklētājiem ar bērnu ratiņiem vai ratiņkrēslos.

Projekts tiek īstenots par Rīgas pilsētas infrastruktūras fonda līdzekļiem. Projekta gaitā noslēgti projektēšanas un autoruzraudzības līgumi par kopējo summu 91 937 eiro, ierēķinot pievienotās vērtības nodokli (PVN). Plānots, ka ekspozīcijas "Āfrikas savanna" provizoriskās būvniecības izmaksas, ieskaitot būvuzraudzību, kopā būs līdz 1,97 miljoniem eiro, ierēķinot PVN.

Komentāri