Valsts valodas centrs aicina darba vietās runāt tikai latviešu valodā, Mixnews.lv

Valsts valodas centrs aicina darba vietās runāt tikai latviešu valodā

фото

Sabiedrība | 2015. gada 19. janvārī plkst. 11:42

Valsts valodas centrs (VVC) aicina darba vietās runāt latviešu valodā, jo ir saņēmis sūdzības par atsevišķiem uzņēmumiem, kuru darbinieki, kuri amata un profesionālos pienākumus veic citu personu klātbūtnē, savstarpējā saziņā izmanto svešvalodu.

VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna informēja, ka centrs saņēmis jautājumus, kā vērtēt situāciju, kad amatpersonas plašsaziņas līdzekļos intervijas sniedz svešvalodās.

Lai gan Valsts valodas likums nosaka, ka likums neattiecas uz valodu lietošanu Latvijas iedzīvotāju neoficiālajā saziņā, darbinieku savstarpējā saziņa svešvalodā ir dzirdama citiem pasažieriem, veikalu, biroju, iestāžu apmeklētājiem, tāpēc nevarētu uzskatīt, ka šī ir neoficiālā saziņa. Līdz ar to nav pieļaujams, ka darbinieki, veicot amata un profesionālos pienākumus, savā starpā sarunājas svešvalodā, uzskata VVC.

VVC ieskatā valsts amatpersonām, sniedzot intervijas plašsaziņas līdzekļos, it īpaši - ja tie reģistrēti Latvijas Republikā - būtu jālieto vienīgi latviešu valoda, tādējādi izrādot cieņu pret Latvijas valsti un tās valsts valodu.

Šis gads mūsu valstij ir ļoti nozīmīgs, jo Latvija veic Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts pienākumus. Latviešu valoda ir ne tikai valsts valoda Latvijas Republikā, bet arī viena no Eiropas Savienības oficiālajām valodām, tādēļ aicinām ikvienu cienīt mūsu valsti un valodu, pildot šo godpilno uzdevumu, teikts VVC paziņojumā.

VVC aicina ikvienu darba devēju pārrunāt ar darbiniekiem valsts valodas lietojuma nozīmīgumu, veicot profesionālos pienākumus, kā arī visas amatpersonas lietot valsts valodu, sniedzot intervijas plašsaziņas līdzekļos.

Komentāri