Aptauja: Latvijas iedzīvotāju optimisms pieklusis, Mixnews.lv

Aptauja: Latvijas iedzīvotāju optimisms pieklusis

фото

Sabiedrība | 2015. gada 20. janvārī plkst. 16:45

Pēc strauja sabiedrības optimisma pieauguma vērojama pasliktināšanās lielākajā daļā indikatoru, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" pētījuma rezultāti.

Tiesa, prognozējot, kas notiks ar viņu ģimenes materiālo stāvokli pēc gada, iedzīvotāji bijuši nedaudz optimistiskāk noskaņoti nekā pirms mēneša - indekss palielinājies par vienu punktu.

Pētījuma rezultāti liecina, ka iedzīvotāji viskritiskāk vērtējuši Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņas un tā attīstības prognozes.

Pētījuma rezultāti liecina, ka Latvijas ekonomiskā stāvokļa izmaiņu vērtējuma indekss samazinājies par deviņiem punktiem, bet attīstības prognožu indekss - par sešiem punktiem. Turklāt, neskatoties uz to, ka pašreizējais Latvijas ekonomiskā stāvokļa vērtējums nav pasliktinājies, tas joprojām ir kritisks - tikai 4% respondentu uzskata to par labu. Iedzīvotāji arī kopējās situācijas attīstību ir vērtējuši kritiskāk nekā iepriekš, indeksam samazinoties par septiņiem punktiem. To, ka situācija attīstās pareizā virzienā, norāda 28% respondentu, bet gandrīz puse jeb 49% respondentu ir pretējās domās.

Komentāri