Krievijas mediji: Latvijā aizliedz runāt krieviski, Mixnews.lv

Krievijas mediji: Latvijā aizliedz runāt krieviski (7)

фото

Sabiedrība | 2015. gada 20. janvārī plkst. 14:43

Valsts valodas centra (VVC) aicinājums darba vietās runāt latviešu valodā Krievijas medijos pasniegts kā Latvijā ieviests aizliegums runāt krievu valodā.

Virkne Krievijas mediju VVC aicinājumu interpretējuši kā "aizliegumu runāt krieviski", "aizliegumu birojos un veikalos runāt krieviski", "aizliegumu liecinieku klātbūtnē runāt krieviski", "aizliegumu darbavietās runāt krieviski" vai "Latvijā vairs nedrīkst runāt krieviski".

Jāatgādina, ka Valsts valodas centrs (VVC) aicina darba vietās runāt latviešu valodā, jo ir saņēmis sūdzības par atsevišķiem uzņēmumiem, kuru darbinieki, kas amata un profesionālos pienākumus veic citu personu klātbūtnē, savstarpējā saziņā izmanto svešvalodu.

VVC Valodas kontroles reģionālās nodaļas vadītāja Sarmīte Pāvulēna informēja, ka centrs saņēmis jautājumus, kā vērtēt situāciju, kad amatpersonas plašsaziņas līdzekļos intervijas sniedz svešvalodās.

Lai gan Valsts valodas likums nosaka, ka likums neattiecas uz valodu lietošanu Latvijas iedzīvotāju neoficiālajā saziņā, darbinieku savstarpējā saziņa svešvalodā ir dzirdama citiem pasažieriem, veikalu, biroju, iestāžu apmeklētājiem, tāpēc nevarētu uzskatīt, ka šī ir neoficiālā saziņa. Līdz ar to nav pieļaujams, ka darbinieki, veicot amata un profesionālos pienākumus, savā starpā sarunājas svešvalodā, uzskata VVC.

VVC ieskatā valsts amatpersonām, sniedzot intervijas plašsaziņas līdzekļos, it īpaši - ja tie reģistrēti Latvijā - būtu jālieto vienīgi latviešu valoda, tādējādi izrādot cieņu pret Latvijas valsti un tās valsts valodu.

Šis gads mūsu valstij ir ļoti nozīmīgs, jo Latvija veic Eiropas Savienības Padomes prezidējošās valsts pienākumus. Latviešu valoda ir ne tikai valsts valoda Latvijas Republikā, bet arī viena no Eiropas Savienības oficiālajām valodām, tādēļ aicinām ikvienu cienīt mūsu valsti un valodu, pildot šo godpilno uzdevumu, teikts VVC paziņojumā.

VVC aicina ikvienu darba devēju pārrunāt ar darbiniekiem valsts valodas lietojuma nozīmīgumu, veicot profesionālos pienākumus, kā arī visas amatpersonas lietot valsts valodu, sniedzot intervijas plašsaziņas līdzekļos.

Komentāri 7
PETKApirms 4 gadiem
Cik lasu komentarus ko vatniki raksta komentaros,secinaju ka lielaka dala neieredz nedz valsti kura dzivo,ne latviesus. Ja jau tik sudigi viniem varbut mums palidzet vinjiem pamest valsti kura tiem ir tik slikti?
ikssspirms 4 gadiem
Pilnigi pareizi,mes dzivojam latvija...un ta ir jabut,ka musu valoda ir latvieshu...nevis ieejot kada maza veikalinja runajot ar pardeveju latviski, vinja desmit reizes parprasa chto!!!
,kxhdbfvpirms 4 gadiem
neviens to neskatisies un runas ta ka runaja.