Internetā aicina boikotēt Rīgas sabiedrisko transportu, Mixnews.lv

Internetā aicina boikotēt Rīgas sabiedrisko transportu

фото

Sabiedrība | 2015. gada 21. janvārī plkst. 12:08

Daļa Latvijas sabiedrības pauž nosodījumu Rīgas domes lēmumam paaugstināt sabiedriskā transporta pakalpojumu tarifu, februārī solot pret to protestēt, ziņo LETA.

Sociālajā tīklā "Facebook" 18.janvārī izveidota kustība "Pret Rīgas domes biļešu paaugstināšanu Rīgas sabiedriskajā transportā" ar mērķi aicināt tīkla lietotājus uz protestu pret biļešu cenu paaugstināšanu 1.februārī, ignorējot un neizmantojot Rīgas sabiedrisko transportu. "Facebook" lietotāji gan izteikuši viedokli šo nostāju paust 2.februārī - darba dienā, jo 1.februāris ir svētdiena, kad sabiedriskais transports tāpat tiekot daudz retāk lietots.

Izveidotajai lapai ir jau vairāk nekā 1300 sekotāji. Lapā lietotāji "dalās" ar publiski izskanējušiem viedokļiem un faktiem par biļešu cenu paaugstināšanu, kā arī izsaka savu viedokli par radušos situāciju. Tāpat lapā sarkastiskā veidā tiek uzsvērtas augstās Rīgas sabiedriskā transporta pakalpojumu izmaksas no februāra, piemēram, norādot, ka kaimiņvalsts Igaunijas galvaspilsētā Tallinā jau vairākus gadus iedzīvotājiem ir bezmaksas sabiedriskais transports, bet Rīgā tikmēr "samaksāt sodu kontrolei būs lētāk".

Jāatgādina, ka, ņemot vērā, ka valdība tā arī nav piekritusi sadarboties ar Rīgas domi pilsētas sabiedriskā transporta finansēšanā, kā arī to, ka ir traucēts piemērot atšķirīgus apmaksas noteikumus rīdziniekiem un nerīdziniekiem, no šī gada 1.februāra stāsies spēkā jaunas biļešu cenas Rīgas sabiedriskajā transportā.

Pēc "Rīgas satiksmes" izmaksu aprēķiniem, jaunā pilnās biļetes cena Rīgas sabiedriskajā transportā no februāra būs 1,15 eiro iepriekšējo 0,60 eiro vietā. Tas nozīmē, ka ikvienam cilvēkam, kurš neietilpst kādā no pasažieru kategorijām, kam dome noteikusi atlaides, neatkarīgi no deklarētās dzīvesvietas biļete maksās 1,15 eiro. Savukārt, biļeti pērkot pie vadītāja, tā maksās divus eiro.

Biļešu cena pieaugs arī Rīgas mikroautobusos. No februāra tā maksās 1,15 eiro, nakts braucieniem - divi eiro.

Komentāri